Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Vyndejte kabáty a čepice, tento týden se vrátí zima: Bude sněžit a mrznout

Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
V pátek a sobotu si Česko mohlo užít teploty dosahující ž na 17 stupňů, to se však změnilo během nedělního odpoledne. Lidé se díky tomu mohli připravit na chladné počasí, které nás tento týden čeká. Bude to nejstudenější konec března za posledních 7 let! Jak bude tento týden?

Meteoroložka Dagmar Honsová neslibuje krásné počasí, které bylo o víkendu. Pro eXtra uvedla, že druhá vlna studeného proudění srazí teploty i pod –10 °C a přinese i sněžení. Na výrazné ochlazování se tak lidé mohli připravit už během nedělního odpoledne. Ochlazovalo se od severu, kde se už večer teplota pohybovala jen na nule.

Chladný konec března

Zatímco v sobotu byly nejvyšší odpolední teploty při slunečné obloze až 17 °C, už během neděle počasí ovlivnila studená fronta. Po jejím přechodu do Česka pronikl studený vzduch od severu, který srazil denní teploty až o 15 °C a přinesl nejchladnější konec března za posledních 7 let. Denní teploty budou až o 10 °C nižší než je na konci března obvyklé.

Sníh a teplota pod nulou

Po ránu budou zpočátku týdne teploty opět klesat až k –10 °C. Na studené frontě očekáváme sněžení i v nížinách. Na horách do pondělního rána napadne až 10 cm sněhu, v nížinách to bude místy slabá sněhová pokrývka.

Pondělní ráno už bude opět mrazivé na celém území Česka – s teplotami jen mezi –0 až –4 °C. Nejchladnější noci přinese úterý a středa – to v ranních minimech bude teplota klesat jen k –4 až –10 °C, ještě chladněji bude v mrazivých kotlinách. Mírný nárůst teplot přinese čtvrtek s teplotami do –6 °C a pátek s minimy do –4 °C.

Jak bude v týdnu?

Všední dny

pondělí bude polojasno až oblačno, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Noční teploty 0 až –4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severovýchodní ví­tr.

úterý bude polojasno, během dne ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty –4 až –10 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severovýchodní ví­tr.

Ve středu bude jasno až polojasno. Noční teploty –4 až –10 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude většinou polojasno. Noční teploty 0 až –4 °C, ojediněle –6 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Slabý severozápadní vítr.

Víkendové počasí

pátek bude většinou polojasno. Noční teploty 0 až –4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý jihozápadní vítr.

sobotu bude oblačno s přeháňkami. Noční teploty 3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severozápadní vítr.

neděli bude oblačno s přeháňkami. Noční teploty 3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severozápadní vítr.

Související články

Další články