Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Vymítání Jaromíra Soukupa: Padlého krále Barrandova televize vyhodila na dlažbu

Vymítání Jaromíra Soukupa: Padlého krále Barrandova televize vyhodila na dlažbu
Zdroj: Profimedia/Pavel Dvořák/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
KONEC

Donedávna neotřesitelná pozice Jaromíra Soukupa (55) v televizní skupině Barrandov je pryč a z někdejšího mediálního magnáta je nyní pouhý řadový spolupracovník. Jak se podařilo eXtra.cz zjistit z uniklého e-mailu zaměstnancům TVB, nový majitel už Soukupa stihl zbavit funkce generálního ředitele. Už je z něj pouhý moderátor, a to je ještě otázkou, jestli to bude na podzim stále ještě platit, nebo zda se ho zbaví definitivně.

Padá Jaromír Soukup, něco si přej

Kontroverzní Jaromír Soukup podnikal tak nešikovně, až se loni dostal do tak svízelné situace, že musel vzít zavděk kšeftmanem s pohledávkami Janem Čermákem. Podle Deníku N expřítel Agáty Hanychové neuvěřitelně naivně věřil tomu, že ho dotyčný přišel zachránit. Už dávno jsme ale pana Jaromíra varovali: jeho bývalý obchodní partner je ve skutečnosti tvrdý byznysmen, a tak se rozhodl na Soukupově neúspěchu jen a jen vydělat.

Nejdříve si od něj koupil půlku některých firem, podle Deníku N přes šikovnou klauzuli smlouvy, v níž stálo, že pokud za něj Čermák zamázne nějaké další dluhy, získá i druhou polovinu. To se mělo stát v případě osobních, nikoli firemních stamilionových dluhů firmám kolem Romana Janouška (informovali jsme), a tak Čermák nyní ovládl celou skupinu.

Proces přebírání TVB trval přes půl roku. Jak jsme již psali, je hotovo, podle notářského zápisu z valné hromady společnosti Barrandov Televizní studio a.s. Jaromíra Soukupa vykopli z vedení akciovky, z představenstva.

Ale to není poslední potupa.


Uniklý e-mail: Soukup už není generální ředitel

Jaromír Soukup se snažil stále tvářit jako faktický vládce TV Barrandov, před měsícem se Deníku N dušoval, že je stále spoluvlastník stanice, jenže to už nejde. Neslučuje se to totiž s pravdou.

Redakci eXtra.cz se nově podařilo získat interní e-mail, který v pátek ráno rozeslala pravá ruka Čermáka Andrea Geyer zaměstnancům.

V něm jsou dvě zásadní informace. „První a velmi důležitou změnou je, že skupina S-24 (Čermákova firma Servis-24 – pozn. red.) převzala druhý poloviční podíl v Empresa Média (vlastník Barrandov Televizní studio a.s. – pozn. red.), kde tak nyní máme 100% vlastnictví. Návazně tak prostřednictvím Empresy držíme více než 99% podíl v TV Barrandov,“ uvádí Geyer.

„Samozřejmě se změnou vlastnické struktury jsme se domluvili i na změnách ve vedení. Jednatelem Barrandov TS je nyní pan Jan Čermák a v dozorčí radě jsem společně s ním. Pozici generálního ředitele TV Barrandov budu zatím zastávat já,“ uvedla.

Doposud byl generálním ředitelem Soukup, Geyer byla výkonnou ředitelkou. Nový vlastník tedy Soukupa šmahem zbavil všech funkcí.

Nicméně asi kvůli klidu mezi bývalými obchodními partnery přidává noticku naznačující, že Jaromír Soukup na změnách spolupracoval, a poděkovala mu.


Přišel o pořady

Již jsme informovali o tom, že Soukup minimálně přes léto přijde o všechny své pořady. On sám to tradičně bagatelizuje s tím, že přes prázdniny nevysílá již posledních deset let, ovšem naše důvěryhodné zdroje tvrdí, že minimálně o část pořadů určitě přijde, pokud ne o všechny.

Deník N v této souvislosti cituje své prameny, podle kterých by Soukup mohl skončit na nově chystané digitální platformě. V samotné televizi by si tak už ani neškrtl.

Doporučené video: Legendární tiskovka pořadu Agáta Jaromíra Soukupa. To mu ještě TV Barrandov patřila:


Stydí se Soukup?

Soukup díky nejrůznějším vytáčkám při dotazech médií působí tak, že mu přiznání, jak nezvládl podnikat a jak se nechal o vše připravit, nečiní dobře.

Na druhou stranu: po loňském šíleném martyriu, kdy se snažil oddálit jeden krach za druhým, což měl nosit i domů, a tak ho to stálo i vztah s Agátou, mu musel spadnout kámen ze srdce.

A díky uvolněným rukám se nyní může věnovat dceři Rozárce, kterou získal do střídavé péče.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy