Co si budeme povídat, v porovnání s tím, co Nova divákům naservírovala minulou středu, pro připomenutí šlo o ušmudlanou rodinu, která naprosto rezignovala na přirozené lidské potřeby, jako je základní hygiena, byla tohle nuda. Televizní štáb se sice snažil městskou holku Lenku (21) nachytat, když ji poslal na statek, trojnásobná matka se ale nedala.

Hospodářství, hnoje a zvířat se Lenka bála asi jako šmudla Věra kartáčku na zuby. Byla rozhodnutá, že na statku nepřežije ani den, honorář nehonorář. Ale pak si přestala hrát na vymazlenou nanynku, nazula galoše a šlo se makat. Do všech tajů života na vesnici ji zasvětil Petr (46), samorost, ale neskutečný sympaťák, na kterém ani na chvilku nebylo poznat, že by měl chuť vyjukanou měšťandu proplesknout. Lenka nikdy v životě nemakala, proto pro ni bylo těch deset dní příjemným zpestřením.

V Třeboni to ale taková lambáda nebyla. Druhá vyměněná manželka Lenka (43) nestačila zírat, co jí to novácký štáb nadělil za hromádku neštěstí. Jirka (24) je sice majetnický žárlivec, ale jeho mladá manželka, která byla těhotná, ještě když sama byla dítě, si ho vodí jako vyplašenou čivavu.

Tady je hned jasně vidět, kdo doma nosí kalhoty. Jirka pláče, lituje se, zoufá si, dojímá se u nasládlých písniček a zavírá se v kuchyni, kde bání jedno cigáro za druhým kvůli depresím, ve kterých se z nepřítomnosti milované Lenky utápí. A druhá Lenka, plná životního elánu, se směje, vychovává mu děti a ukazuje, že se dá žít i jinak než mezi čtyřmi stěnami paneláku. Dočasný manžel, který by vzhledem k věkovému rozdílu mohl být jejím synem, energické Lence svým tempem absolutně nestačí. A zase bulí do kamery. Kdyby jen věděl, že zatímco on je na pokraji zhroucení, jeho manželka štábu vykládá, že ona manžela nemá tak ráda jako on ji a city k jeho osobě zrovna neplýtvá.

Žádné divadlo po vzoru minulého týdne se k naší lítosti nekoná a slzičky smutku na Jirkově tváři už brzy střídají slzy štěstí. To když si konečně dojede pro svoji Leničku, která mu z vesnice přijela na motorce, což bylo za posledních pár let s Jirkou asi to největší drama, co zažila.

Závěr Výměny pak čeká blinkací happyend, Jirka si totiž pro manželku přichystal překvapení v podobě světské bílé limuzíny, což zavánělo romantikou někdy v roce… Vlastně nikdy. Lenka si byla vědoma toho, že z limuzíny je v dnešní době vystřelená možná jen Mařka z Vidlákovic, ale zachovala dekorum. A manžílkovi jistě utáhla obojek.