Eva s Pepou, pár ze Strakonic se do Výměny manželek přihlásili, protože byli zasnoubení a chtěli si tak trochu svůj vztah otestovat. Oba si prý uvědomili svoje chyby prakticky okamžitě. Eva sama je poměrně dominantní a od rány. Díky Výměně poznala, že by měla Pepovi dát prostor a možnost být v jejich vztahu tím mužem.

Naproti tomu se Pepa trochu usměrnil ve své žárlivost, a podle Eviných slov už neřeší maličkosti a jejich vztah se o dost zlepšil. Tento pár Výměna ovlivnila kladně, uvědomili si, že chtějí jeden druhého a nic jiného nehledají, a tak svůj vztah stvrdili svazkem manželským.

Eva nevzpomíná na soužití s náhradním manželem Pavlem v dobrém. Oba dva jsou poměrně dominantní osobnosti a navíc se dost lišili v názorech. Eva se prý musela hodně držet, aby se do hádek, které Pavel provokoval, nepustila před dětmi. Nejvyhrocenější okamžik celé Výměny, který Evu dohnal k slzám, zažila na pohádkovém statku, kam s dětmi a Pavlem jela po probdělé noci a Pavel jí před dalšími osobami osočil, že nic nedělá.

Čeho Eva nejvíce lituje jsou holčičky Pavla a Veroniky, které jsou podle Eviných slov hrozně fajn, ale Veronika výrazně upřednostňuje svou dceru před tou Pavlovou, a ta tím dost strádá. Mrzí ji také, že Pavel nikdy nedocenil její snahu se o děti starat a najít si k nim cestu. To však Pavel přeci jen na konci Výměny udělal, když se ukázalo, že Eva na rozdíl od jeho Veroniky dvě děti zvládá.