Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vyléčili prvního pacienta s koronavirem: Na smrtící nákazu fungují léky na AIDS

Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
nákaza
V Thajsku u 71leté Číňanky nakažené koronavirem byly po dvou dnech prokázány negativní výsledky testů poté, co byla léčena kombinací léků na AIDS a chřipku. Z Číny už se vrátili Češči a Slováci, kteří tam byli uvězněni, byli umístěni do karantény.

Thajský lékař Kriengsak Attipornwanič na každodenní tiskové konferenci o koronaviru informoval o negativním testu: „Pozitivní laboratorní výsledek na koronavirus se za 48 hodin změnil na negativní. Zatímco předtím byla vyčerpaná, o 12 hodin později si už mohla sednout.“

Na ženu byl použit oseltamivir, antivirotikum, které je známé pod názvem tamiflu, a dvě další antivirotika používaná při léčbě AIDS, kterými jsou lopinavir a ritonavir. Ministerstvo čeká na potvrzení těchto testů. Stejné léky proti HIV podávali nakaženým i ve třech vybraných čínských nemocnicích jako experimentální léč­bu.

Pětice Čechů a Slováků už se ze zamořené Číny vrátila do Česka. Byli transportováni do Nemocnice Na Bulovce a následně umístěni do karantény. Nyní budou čekat na testy, které by měly vyvrátit nákazu koronavirem. Slováky si vyzvedla sanitka, která je odvezla do Banské Bystrice.

VŠE O KORONAVIRU SE DOČTETE ZDE

Související články

Další články