Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vykutálený miliardář Sehnal: Vydával se za zdravotníka a nechal se přednostně očkovat

Vykutálený miliardář Sehnal: Vydával se za zdravotníka a nechal se přednostně očkovat
Zdroj: Profimedia
Očkování
MIliardář Pavel Sehnal byl na začátku minulého týdne očkován v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Sehnala prý k očkování dovedli dentisté z jeho firmy, ale ředitel nemocnice říká, že si Sehnal nechal od své kliniky vystavit potvrzení, že je zdravotník. I když tomu tak není.

Není žádným tajemstvím, že je v Česku málo vakcín. I z toho důvodu se nyní přednostně očkují zdravotníci, učitelé a senioři nad sedmdesát let. Minulý týden ale dostal vakcínu proti koronaviru ve Fakultní nemocnici Bulovka miliardář a politik Pavel Sehnal (56). Ředitel tamní nemocnice Jan Kvačka několikrát Sehnala odmítl, ten si proto našel jinou cestu, jak si zajistit očkování. „Pan Sehnal se mě opakovaně ptal, zda může být očkován, a já jsem to opakovaně zamítal. Explicitně jsem mu řekl, že se naočkovat nemůže, protože není zdravotník,“ popsal pro Seznam zprávy.

Není zdravotník, ale přesto se za něj vydával

Pavel Sehnal si tedy nechal od své kliniky Bulovka Dental Clinic vystavit potvrzení, že je zdravotník, což ale není pravda. Je sice majitelem zdravotnického zařízení, ale zdravotníkem určitě ne. Kvůli potvrzení, které na Bulovce předal personálu, byl poté přednostně očkován spolu se seniory, opravdovými zdravotníky a učiteli. Sehnal se proti takovým tvrzením ohrazuje slovy: „Nejsem lékař, ale od prvního března to platí i pro jakoby zdravotnický personál včetně recepčních a ředitele, aspoň takové mám informace.“ Ředitel Kvačka ale takové informace odmítá, protože žádná výjimka podle něj neexistuje.

Kromě tohoto odůvodnění přišel miliardář i s tím, že ho o očkování poprosili zdravotníci jedné z jeho firem. „Mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi,“ vysvětloval pro Seznam zprávy. Celým případem se už začala zabývat policie. Sehnal ale není jedinou veřejnou osobností, která se nechala přednostně očkovat, aniž by na to měla právo. V minulosti vzbudilo vlnu negativních emocí také očkování kuchaře Zdeňka Pohlreicha, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Ondráka (za ANO) nebo bývalé náměstkyně ministra zdravotnictví Aleny Šteflové.

65. nejbohatší Čech

Podle magazínu Forbes je Sehnal 65. nejbohatším Čechem. Kromě toho, že je předseda politické strany Občanská demokratická alince vlastní i mnoho firem. Státu dokonce pronajímal prostory Výstaviště v Letnaněch, kde stála nikdy nevyužitá polní nemocnice, za což mu stát zaplatil kolem šedesáti milionů korun. Ministerstvo uzavření odůvodnilo tím, že je nemocnice nepoužitelná a chybí jí potřebný personál. Sehnal minulý týden nabídl prostory znovu, tentokrát zadarmo, ale ministerstvo zdravotnictví nabídku odmítlo, protože potřebný personál stále chybí.

Související články

Další články