Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vyhrožovala synovi Babiše a chtěla zamezit vyšetřování: Protopopová rezignuje

+ Dalších 6 fotografií
Únos
Podle policie je klíčem k rozluštění dotačních podvodů premiéra Andreje Babiše vyslechnutí jeho syna. V současnosti žije ve Švýcarsku, kde se ho podařilo vypátrat reportérům Seznamu v pořadu Zvláštní vyšetřování. Babiš junior (35) tvrdí, že byl již dříve unesen zaměstnancem Agrofertu Petrem Protopopovem. Protopopova žena, která měla synovi premiéra vyhrožovat a psát odborný posudek pro policii, nyní rezignovala na post zastupitelky na Praze 8.

Kauza Čapí hnízdo opět nabírá na obrátkách. Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík vypátrali, kde přesně žije syn Andreje Babiše (64), Andrej Babiš junior. Policie ho potřebuje vyslechnout ohledně možných dotačních podvodů jeho otce.

Babiš junior reportérům oznámil, že byl dříve unesen zaměstnancem Agrofertu Petrem Protopopovem, který mu měl s manželkou vyhrožovat. „Máš na výběr, buď tě zavřeme v Národním ústavu duševního zdraví, nebo půjdeš na prázdniny,“ řekla mu údajně Protopopovová.

Právě Protopopovová psala posudek o tom, zda je Babiš junior zdravotně způsobilý. To mělo zamezit jeho výslechu v kauze Čapí hnízdo.

Po zveřejnění reportáže Seznamu lékařka Dita Protopopová (ANO) rezignovala na post zastupitelky na Praze 8.

O vyjádření k celé kauze jsme požádali i Andreje Babiše. Zeptali jsme se ho na to, proč byl jeho syn držen na Krymu a jaké vyvodí důsledky. Premiér Babiš uvedl, že jeho syn je psychicky nemocný, premiérovo vyjádření najdete ZDE.

K případu se vyjádřilo i nemálo politiků: ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články