Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Vyhrocené emoce u soudu: Matka zavražděné Kušnírové (†27) ostře uzemnila obžalovanou

Zlatica Kušnírová vypovídala před soudem.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
megaproces
Ve slovenském Pezinku v úterý pokračovalo hlavní líčení ostře sledovaného případu vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Zatímco první den jednání přinesl přiznání obžalovaného Miroslava Marčeka, který na objednávku mladého reportéra zastřelil v jeho domě, v úterý se líčení neslo v duchu výčitek a slz.

Pár minut po začátku líčení byla jako svědek předvolána matka zavražděné Martiny Kušnírové Zlatica. Mezi ní a obžalovanou Alenou Zsuzsovou bouchly emoce. Po tom, co Zlatica Kušnírová začala vypovídat, přišel čas na otázky od obžalovaných. Jako jediná z obžalovaných využila právo na otázky údajná zprostředkovatelka vraždy Alena Zsuzsová.

Slovní přestřelka

"Já bych chtěla využít svoje právo," začala obžalovaná. Když na to soudkyně kývla, nevybíravě pokračovala. "Jakým právem mě obviňujete z vraždy vaší dcery? Říká vám něco presumpce neviny?" začala zostra Zsuzsová.

Zlatica Kušnírová jí na to rychle zareagovala. "Kvůli tomu, co je ve spise," odpověděla. Obžalovaná Zsuzsová ale dále pokračovala a chtěla se ptát dále. Jenže paní Kušnírová ji hned uzemnila. "Když by na vaší obžalobě nebyl kus pravdy, nebyla byste tu. Byla byste u své dcery a já bych měla svoji dceru také doma nebo ve Vel'ké Mači," řekla pohotově.

Po této reakci se obžalovaná už raději neptala a ztichla.

Kdo je kdo

Vraždu snoubenců si podle obžaloby objednal Marian Kočner, o jehož kontroverzních podnikatelských aktivitách Kuciak psal. Ten v pondělí u soudu prohlásil, že se cítí nevinen. Objednávku Kuciakovy vraždy pak měla předat Kočnerova známá Alena Zsuzsová Zoltánu Andruskóovi, který najal bývalého policejního vyšetřovatele Tomáše Szabóa, který spolupracoval s bývalým vojákem Miroslavem Marčekem.

Za vraha původně policie označila Szabóa, jenže ke střelbě se později přiznal Marček, který původně v případu vystupoval jako vrahův řidič. Marček přiznal vinu i u soudu. Prvním odsouzeným v této kauze je Andruskó, kterému soud zpřísnil trest z deseti na patnáct let odnětí svobody.

Marček v pondělí vypověděl, že měl v plánu zabít jen Jána Kuciaka. Jeho snoubenku zastřelil proto, aby ho nemohla usvědčit, byl prý totiž bez kukly a bál se prozrazení.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy