Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vyhoříte! Češka žádá Babiše, aby zrušil hasiče. Lidé ji za to lynčují

Žena si stěžuje na SDH u Andreje Babiše.
Zdroj: sdhkuncicky.cz/ archiv
Dobrovolní hasiči
Velmi bouřlivou diskuzi rozpoutala jistá Alena Soušková, obdivovatelka premiéra Babiše a odpůrkyně dobrovolných hasičů. Na facebookovou stránku napsala předsedovi vlády prosbu, aby se zamyslel nad smyslem SDH v obcích a městech, protože náš stát údajně okrádají o miliony korun. Z komentářů pod jejím příspěvkem je však jasné, že podobný názor s ní nikdo nesdílí.

"Vážený pane Babiši, moc Vám s manželem držíme palce ve všech směrech," začala svoji prosbu paní Soušková. Poté, co premiéru Babišovi (64) vyjádřila své sympatie, přešla k jádru věci.

"Prověřte si, prosím, sbory dobrovolných hasičů v celé ČR. Kdy zasahovali naposledy, kdy skutečně hasili... Zjistíte, že ve většině malých měst či obcí takřka nikdy!!!! Stát chrlí miliony na tyto sbory, které utápí statní peníze ve 'svých' HOSPODÁCH, na zájezdech apod.," popisuje situaci SDH v obcích svýma očima.

"Takřka vždy mají nájmy i energie od obcí gratis, ale podnikají - ale nic neodevzdávají. Je to výsměch a facka všem hasičům, kteří nastavují své životy. Takový 'sbor' si založí dětský kroužek hasičů a stát opět platí. Jedno, zda tam děti skutečně chodí, důležitý je jen počet přihlášených a to je přece jednoduché," pokračuje rozhořčená obyvatelka obce Kněžice.

"Je nám zle z toho, jak stát stále více doplácí na SDH bez toho, aby je jakýmkoli zpětným způsobem prověřoval. Jsou to tisíce obcí a miliardy peněz... Určitě Vám to není jedno, je čas prověřovat tyto 'spolky' a zákonně upravit jejich existenci," zakončila Babišova sympatizantka.

Takové vyjádření nenechalo další uživatele Facebooku v klidu a ihned se k paní, která považuje dobrovolné hasiče za finanční přítěž, vyjádřili. Paní Jitka Ř. napsala: "Manželé Souškovi z Kněžic by měli urychleně požádat o hospitalizaci v psychiatrické léčebně. Takovýhle hnus nemůže napadnout normálního člověka. Hasiči likvidují havárie, pumpují vodu ze sklepů a třeba při povodních jsou ze všech nejdůležitější. Je to prostě Alena Bláznivá," napsala na rovinu paní Jitka.

"To může napsat jen magor!!!" napsala Jitka H. "Tak po tomhle myslím, že až Vám bude něco hořet, nechají Vám to hasiči celý shořet na popel," doplnila další komentující Nikolka L.

Související články

Další články