Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

696 vražd nebo pokusů o ni za posledních pět let: Mapa míst, kde je v Česku nebezpečno

Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz
+ Další fotografie
Mapa
696 vražd nebo pokusů o vraždu se odehrálo v Česku za posledních pět let, vzhledem k počtu obyvatel se nejvíc vraždilo v centru Prahy. Podle unikátní mapy se dají zjistit i další místa v zemi s vysokou kriminalitou. Je lepší se jim vyhnout obloukem!

Od ledna 2015 do prosince 2019 se nejvíc vraždilo v centru hlavního města, konkrétně v obvodu Krakovská Praha 1. Vyplývá to z indexu kriminality, jenž sestavuje web mapakriminality.cz. Počet trestných činů přepočítává na deset tisíc obyvatel.

V těsném závěsu za metropolí je Zvíkovské Podhradí v Jihočeském kraji, velké množství vražd se stalo i ve Zruči nad Sázavou v kraji Středočeském nebo v pražském Karlíně.

Když se index seřadí podle českých okresů, tím nejvražednějším je Chebsko. Rukou někoho jiného tam za pět let zemřelo 14 lidí. Následují okresy Mladá Boleslav se 17 vraždami, ale větším počtem obyvatel, Jičín s 11 vraždami a Praha-západ se stejně smutným výsledkem.

Co se krajů týče, největší index kriminality má Karlovarský, kde se stalo 34 vražd. Nejvíc se však vraždilo v Praze (105 mrtvých), která je v indexu na druhém místě. O třetí se „dělí“ kraje Středočeský (93 vražd), Jihomoravský (87 vražd) a Olomoucký (43 vražd).

V galerii se podívejte na detailní mapy, ať víte, kam raději nechodit.

Související články

Další články