Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

VYHLÍDKY JSOU NEJISTÉ! Zlomená páteř Honzy Musila očima odborníků

Zdroj: Facebook
+ Dalších 16 fotografií
VÁŽNÝ ÚRAZ
Předvánoční úraz moderátora Honzy Gareth Musila (51) obrátil jemu i celé jeho rodině život vzhůru nohama. Zlomil si prý páteř, devět žeber a propíchl plíci. Podle námi oslovených lékařů mohou být následky vážné, jistá naděje na uzdravení a na to, že se opět postaví na nohy, ale existuje.

„Stalo se to 21. prosince v garáži, kam šel Honza pro květináč, protože dostal vánoční růži. Musel vylézt do patra a ve chvíli, kdy byl na žebříku, mu to podjelo a spadl. Zlomil si páteř, devět žeber a propíchl plíci,“ uvedl pro magazín Sedmička Musilův registrovaný partner Jakub.

Sám Honza doufá, že jednou bude mít naději zase chodit Jak to ale vidí lékaři? Zatímco jedni jsou optimističtí, druzí si tak jistí nejsou.

„K prognózám pacienta, jehož zdravotní stav a rozsah zranění dopodrobna neznám, se nemohu vyjadřovat. Obecně hodně záleží na tom, jaký je skutečný rozsah těch zranění. Příbuzní často hovoří nepřesně o zlomené páteři, i když se může jednat o něco jiného. Dotyčný pacient může mít kromě zlomenin žeber i zlomené obratle či ploténky. Opravdu velmi záleží na tom, na kterém místě ke zranění došlo,“ sdělil eXtra.cz renomovaný spondylochirurg.

Co mu hrozí?

„Pokud se to stalo na špatném místě, může být dotyčný ochrnutý do konce života a dokonce být i závislý na plicní ventilaci. Na druhou stranu při troše štěstí a po náročné rehabilitaci může za pár měsíců již chodit po svých. Opravdu je tu hodně neznámých. Pokud by cokoli tlačilo na míchu, je to špatně. Velmi nebezpečný může být i otok. Netušíme ani to, zda nedochází k úniku mozkomíšního moku. I kdyby však došlo k přerušení míchy, chirurgové přesto dnes umí v jistých případech zázraky,“ vysvětluje lékař.

„Pokud došlo ke zlomenině obratlů, při prvních operacích se lékaři jistě budou snažit odstranit úlomky a obratle zafixovat, aby se rozsah poškození nezhoršil. Úlomky se totiž mohou pohybovat, jde o cizí tělesa a ta mohou zranění rozšiřovat,“ pokračuje doktor ohledně prognóz Honzy Musila

Jestliže by zdravotní stav Honzy Musila nebyl ten nejpesimističtější, poměrně brzy by ho měly čekat rehabilitace. Při nich by se učil znovu pohybovat, páteř v takovém případě nesmí zůstat dlouho bez námahy, to by pacientovi prý mohlo návrat do běžného života značně ztížit.

Honzovi držíme palce, aby se ho týkaly jen ty nejpříznivější prognózy a aby zase brzy mohl skákat přes kaluže!

JAKOU NADĚJI MÁ HONZA MUSIL? ČTĚTE ZDE!

BUDE MUSIL ZCELA VYLÉČEN? VRÁTÍ SE DO PRÁCE? ČTĚTE ZDE!

PO TRAGICKÉM PÁDU SE BUDE ZNOVU UČIT CHODIT!

Související články

Další články