Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vyhlídkový let skončil pro italské plavce (†22, †23) tragédií. Minuty před smrtí vysílali živě na Instagramu

Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
strašné
Obrovskou tragédií skončil nedělní let sportovního letadla, ve kterém seděli dva italští plavci, 23letý Gioele Rossetti a o rok mladší Fabio Lombini. Nedaleko Říma se letadlo zřejmě z technických důvodu zřítilo k zemi a obě sportovní italské naděje na místě zemřely. Plavecká federace je z události v šoku.

Malé sportovní letadlo se zřítilo krátce po startu zhruba sto kilometrů od Říma. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek, zdravotníci i policie. Příčinou byla zřejmě technická závada, o čemž informují italská média.

Vášeň pro létání je stála život

V letadle seděli dva mladí italští reprezentanti v plavání – Gioele Rossetti (†23) a Fabio Lombini (†22). Přitom ještě pár okamžiků před smrtí vysílali přípravy na svůj let na Instagramu. Letadlo pilotoval starší ze sportovců Gioele Rossetti. Ten kromě plavání miloval i létání, což se jemu a jeho kamarádovi stalo osudným.

Poslední záběry ukazují Rosettiho v kokpitu. Kolem 10.40 mladí plavci vzlétli, a to bylo naposledy, kdy o nich bylo slyšet.

Fabio Lombini byl také reprezentant v plavání a dokonce i stříbrný medailista z domácího šampionátu na 200 metrů volný způsob. „Jsme šokovaní a udivení, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám i přátelům,“ napsali ve vyjádření funkcionáři z italské plavecké federace.

Související články

Další články