Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vyhlídka počasí na září: Ke konci měsíce meteorologové očekávají sněhové přeháňky

Zdroj: Pixabay
podzim začíná
Léto nám pomalu končí a to znamená, že se blíží podzim. Ovšem letošní zářijové počasí by nás mělo mile překvapit. Mělo by být vcelku příjemné a poměrně teplé. Český hydrometeorologický ústav hlásí mírně nadprůměrné teploty. Na horách se ale může objevit první sníh.

Prázdniny se blíží ke konci a s nimi končí i léto. Protože podzim už klepe na dveře, podíváme se na vyhlídku počasí na září. Český hydrometeorologický ústav očekává období příštích čtyř týdnů teplotně mírně nadprůměrné.

Od 1. až do 10. září by mělo být počasí spíše slunečné. Průměrné denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 21 °C. Koncem prvního zářijového týdne by se mělo přechodně výrazně oteplit. Denní teploty se mohou vyšplhat až ke 30 °C, někde pak i více.

Polovina září by měla být jako na houpačce. V období od 11. do 20. září bude chvíli slunečno a chvíli deštivo. Průměrné denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 19 až 23 °C. Odpolední maxima mezi 25 až 28 °C. Místy se může maximální denní teplota vyšplhat i více, obzvláště pak na Moravě. Ke konci tohoto období se vyskytnou dešťové přeháňky.

Poslední část září bude zprvu chladná a deštivá. Poté by ale mělo nastat babí léto a konec září se očekává slunečný. Předpokládá se převážně jasno až polojasno, ale rána nám budou znepříjemňovat četné mlhy. Průměrné denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 20 °C. Je možné, že v horských oblastech se ve vyšších polohách objeví už i první sněhové přeháňky.

Související články

Další články