Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Výhled počasí na říjen: Bude to na draka, teploty jak na houpačce, míní meteoroložka

Počasí je třeba respektovat. Dodržujte základní pravidla.
Zdroj: Unsplash.com
+ Další 2 fotografie
počasí
Podzim přišel s plnou parádou a teploty rapidně klesly. Letošní říjen přinese nejen déšť a ranní mlhy, zároveň budou teploty jako na houpačce. Meteoroložka Dagmar Honsová exkluzivně pro eXtra připravila výhled počasí na celý říjen. Ráno mějte připravené svetry a kabáty, odpoledne bude akorát.

"Ze statistiky lze vypozorovat, že v 18. století panovaly převážně teplé říjny, naopak ve 20. století byly říjny mokré. Letošní říjen přinese v počasí všehochuť – občas déšť, přechodně polojasno a po ránu mlhy. Také teploty budou jako na houpačce," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Období od 1. do 10. 10. 2020

Převážně oblačno, občas déšť nebo přeháňky, zpočátku období ojediněle i bouřky. Jen přechodně polojasno. Po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty v první polovině období 11 až 4 °C. Denní teploty 13 až 18 °C, zpočátku období přechodně až kolem 20 °C.

Období od 11. do 20. 10. 2020

Převážně oblačno, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami. Po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 9 až 3 °C. Denní teploty zpočátku období 13 až 18 °C, postupně 10 až 14 °C.

Období od 21. do 31. 10. 2020

Většinou polojasno, jen ojediněle se srážkami. Ke konci období přibývání oblačnosti a srážek, na vrcholcích hor i smíšených. Po ránu mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty 5 až -1 °C. Denní teploty 7 až 13 °C, přechodně až 15 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy