Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Vyhlásili epidemii: Na severu Čech řádí zákeřná žloutenka, nakažených rychle přibývá

NEMOC
Epidemie žloutenky řádí na severu Čech. V Libereckém kraji hygienici vyhlásili epidemii, a to žloutenky typu A. Za posledních 10 dní se v regionu vyskytlo 20 nových případů a nakažených stále přibývá. Rizika není radno podceňovat...

„V tuto chvíli směřuje poučení k pedagogickému personálu, který ho předá dětem ve školách, sportovních a volnočasových centrech,“ informovali už v minulém týdnu zástupci města. Za posledních deset dnů přibylo dvacet nových případů. Od začátku letošního roku Krajská hygienická stanice Libereckého kraje eviduje téměř 70 případů, uvedl portál TN.cz.

Liberecké nemocnice mají zhruba dvacet obsazených lůžek z 25. A každý den nakažených přibývá. Inkubační doba žloutenky je od patnácti do padesáti dnů.

Celkovým problémem rychlého šíření infekce je skutečnost, že se nepodařilo zatím najít zdroj nákazy.

Žloutenka typu A je virové onemocnění, které postihuje játra a projevuje se nevolností, zvracením, bolestí hlavy a břicha. Příznakem je i velmi tmavá moč. Nemoc se přenáší zejména špatnou hygienou nebo kontaminovanou vodou. Bývá označována také jako nemoc špinavých rukou.

Mohlo by vás zajímat

Další články