Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vyhlášený doktor nebo klaun, který měl bavit děti: Do pěti nejhorších vrahů světa byste to nikdy neřekli

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
nejhorší vrahové
Bezcitní vrahové a bestie, které se nebály své oběti klidně i hodiny mučit nebo znásilňovat. Lidé, do kterých byste na první pohled neřekli, že jsou takových činů schopni. Věhlasný doktor, vtipný klaun nebo ochotný strejda. Nejhorší vrahové mají různé tváře a příběhy. Podívejte se na pět nejhorších z nich.

1. Charles Manson

Charles Manson byl americký hudebník a hlavně brutální zločinec. Narodil se v roce 1934 a vždycky byl považován za takové to živější dítě, které nemělo daleko k problémům. Většinu svého života strávil Charles Manson za mřížemi.

Z počátku to bylo za drobné krádeže, různé podvody a padělání kreditních karet. To mu ale nestačilo a založil si skupinu známou pod názvem Rodina a společně spáchali několik brutálních vražd. Jedna z nejzávažnějších byla vražda Sharon Tate. Nejhorší na této vraždě je, že herečka byla během vraždy v osmém měsíci těhotenství.

Manson byl za svůj hrůzný čin odsouzen k trestu smrti, který byl ale po změně zákonů změněn na doživotí. Charles Manson zemřel v roce 2017 ve vězení v třiaosmdesáti letech.

2. John Wayne Gacy

John Wayne Gacy byl známý spíš pod pseudonymem Klaun zabiják. John se narodil v roce 1942 v americkém Chicagu. Během dětství si prošel něčím otřesným. Jeho otec byl alkoholik a malého Johna bil a nepřiměřeně trestal. Vše došlo až tak daleko, že během puberty dostával John nezastavitelné záchvaty vzteku, které jeho otec považoval pouze za jakýsi vzdor.

Jakmile John dosáhl dospělosti, utekl z domu. V roce 1968 byl souzen za pohlavní styk s nezletilým chlapcem a začalo to s ním jít z kopce. Zanedlouho po propuštění se ale dopustil první vraždy.

John se začal oblékat jako klaun a vystupoval zejména na dětských oslavách. Díky milému převleku klauna si snadno získal důvěru dětí i dospělých. John nakonec zavraždil 33 lidí, převážně dětí, které zakopal na své zahradě.

3. Richard Chase

Richard Chase byl sériový vrah přezdívaný jako upír. Kromě toho, že byl kanibal, byl také nekrofil. Richard se narodil v roce 1950 v Kalifornii. Jeho velkým problémem bylo, že od mladého věku trpěl hypochondrií.

Snažil se přesvědčit lékaře o tom, že se mu čas od času samo od sebe zastaví srdce, nebo že se jeho lebeční kosti pohybují. Po jisté době začal trpět utkvělou představou o tom, že se jeho srdce začíná zmenšovat potom, co přestane pít krev. Nejdříve začal zabíjet zvířata jako ptáky a králíky a popíjel jejich krev.

V roce 1977 ale poprvé zabil člověka. Richard zabil sice "jenom" sedm lidí, ale o to je horší stav, ve kterém mrtvoly vyšetřovatelé našli. Oběti byly rozřezány, jejich vnitřnosti byly rozházeny v ledničce a části těla byly už snědeny.

4. Harold Shipman

Harold Shipman byl anglický doktor, který byl obžalován z vražd více než 250 obětí. Narodil se v roce 1946 a v dospělosti se stal velmi uznávaným doktorem. Po nějaké době si však začali ostatní kolegové všímat, že doktor Shipman má až mnoho úmrtí.

Harold zabíjel zejména starší oběti, a to tím, že jim vpíchl smrtelnou dávku různých látek. V roce 2000 byl obviněn z vraždy a odsouzen na doživotí. O čtyři roky později v roce 2004 se doktor Shipman oběsil ve své cele.

5. Luis Garavito

Luis Garavito je kolumbijský sériový vrah narozený v roce 1957. Je známý jako nejhorší sériový vrah na světě, a to hlavně kvůli počtu obětí. Byl obviněn z vraždy, mučení a znásilnění a roku 1999 byl zavřen do vězení, ve kterém nakreslil mapu ukazující polohu pohřbených těl.

Nalezených a potvrzených těl je prozatím 138, ale říká se, že konečný počet by mohl přesahovat i 300. Díky kolumbijským zákonům byl ale odsouzen jen k 22 letům.

Související články

Další články