Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vyhlášení plošné amnestie se nekoná: Prezident Zeman je jejím silným odpůrcem

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
prezident
V pátek se dostal do rukou prezidenta Miloše Zemana (75) dopis od advokáta Petra Tomana. Psalo se v něm, zda by nebylo možné zvážit prominutí trestů těm, kteří je mají mírnější. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová už v minulosti uvedla, že se tématem zabývá. Zeman však vyhlášení amnestie odmítl, což uvedl jeho mluvčí.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček informoval na svém Twitteru o skutečnosti, že Zeman odmítl vyhlásit amnestii. "Prezident republiky Miloš Zeman obdržel podnět advokátní kanceláře Toman, Devátý a Partneři na vyhlášení amnestie," začal Ovčáček.

"Na rozdíl od svých dvou předchůdců je pan prezident zásadním odpůrcem plošné amnestie. Kromě toho považuje tento podnět za škodlivý vzhledem k současné epidemiologické a ekonomické situaci," vysvětlil mluvčí.

Benešová nad tím uvažovala

Toman totiž smýšlel o amnestii pro ty, kteří mají krátký trest a nebo byli v podmínce. Myslel to tak, že by mohli být tito lidé doma s rodinami a mohli by jim pomáhat v těžké situaci, která nastala kvůli koronaviru. Marie Benešová takový podnět dostala nejednou a nad tématem uvažovala, proti amnestii by nebyla. Její úřad však odmítl, že by se v tuto chvíli chystalo propouštění vězňů.

Celou situaci kolem koronaviru sledujeme online

Související články

Další články