Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Výherci cen Oscar 2020: Parazit porazil favority, nejlepším hercem je Joaquin Phoenix

Zdroj: profimedia.cz
vítězové
V pondělí brzy ráno proběhlo předávání cen Oscar 2020. Prestižní filmové ocenění nečekaně získal film Parazit, který porazil favorizované snímky Joker a Tenkrát v Hollywoodu. V kategorii Nejlepší herec k radosti mnoha fanoušků zvítězil Joaquin Phoenix, který si odnesl sošku za svůj výkon ve filmu Joker. Kategorii Nejlepší herečka pak ovládla Renée Zellweger, které Oscara vyneslo její skvělé ztvárnění Judy Garland ve filmu Judy. Podívejte se na kompletní přehled letošních vítězů.

Ceny Oscar 2020 přinesly skutečně napínavou a zajímavou podívanou. Velmi nečekaným vítězem v kategorii Nejlepší film se stal mysteriózní korejský snímek Parazit, který tak předčil divácké favority. Největší šance byly původně přikládány snímku Tenkrát v Hollywoodu od Quentina Tarantina.

Nejlepší herec – Joaquin Phoenix

Předávání cen v této kategorii rozhodně splnilo očekávání filmových fanoušků. Za svůj výkon v hlavní roli ve filmu Joker zlatou sošku získal Joaquin Phoenix. Herci, který kvůli své roli zhubl na váhu neuvěřitelných 50 kilogramů, byl největší konkurencí Leonardo DiCaprio, který si Oscara naposledy odnesl za roli ve filmu Revenant: Zmrtvýchvstání.

Nejlepší herečka – Renée Zellweger

Velké konkurenci v podobě Charlize Theron či Scarlett Johansson čelila Renée Zellweger, která se nakonec stala pro filmovou akademii vyvolenou. Její výkon ve filmu Judy je kritiky i diváky hodnocen jako fenomenální a stejně jako Phoenix, i ona byla favoritkou.

Nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli – Brad Pitt a Laura Dern

Největším potěšením pro Tarantina byla výhra Brada Pitta za jeho výkon ve vedlejší roli ve snímku Tenkrát v Hollywoodu. Hollywoodský krasavec byl nominován proti takovým jménům, jako jsou například Anthony Hopkins či Al Pacino.

Zlatou sošku v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli si odnesla Laura Dern, které cenu vynesl její výkon v romantickém dramatu Manželská historie.

Ostatní kategorie

Nejlepší režie – Bong Joon-ho, snímek Parazit

Nejlepší animovaný film – Toy Story 4: Příběh hraček

Nejlepší původní scénář – Pong Čun-ho a Han Čin-won, snímek Parazit

Nejlepší scénář podle předlohy – Taika Waititi, Králíček Jojo

Nejlepší výprava – Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší kostýmy – Malé ženy

Nejlepší kamera – Roger Deakins, 1917

Nejlepší hudba – Joker

Nejlepší píseň – Elton John, Rocketman

Nejlepší celovečerní dokument – Americká fabrika

Nejlepší krátkometrážní dokument – Skejtování ve válečné zóně (když jsi dívka)

Nejlepší střih – Le Mans '66

Nejlepší střih zvuku – Le Mans '66

Nejlepší mix zvuku – 1917

Nejlepší vizuální efekty – 1917

Nejlepší masky a vlasový styling – Bombshell

Nejlepší krátkometrážní animovaný film – Hair Love

Související články

Další články