Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Vyhazov z Národního se nekoná: Divadlo po útoku Peckové přiznalo, jak to je s Kalivodovou

Dagmar Pecková a Andrea Tögel Kalivodová.
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
PRÁCE

Neuvěřitelná smršť urážek přichází ze strany kdysi obdivované operní divy Dagmar Peckové (61), která si za jednu ze svých mnoha obětí vybrala kolegyni Andreu Tögel Kalivodovou (44). O té posměšně prohlásila, že ji vyhodili z Národního divadla. Redakce eXtra.cz oslovila mluvčí Zlaté kapličky a zjistila, jaká je pravda.

Dagmar Pecková: Jedna nenávist střídá druhou

Dagmar Pecková často kritizuje své okolí, v minulosti ponížila například Evu Urbanovou, účastníky projektu 4 Tenoři, Lucii Bílou a další. Tentokrát narazila na kolegyni Andreu Tögel Kalivodovou, která ale vystupuje nebojácně: napsala jasně, že si to nenechá líbit a obrátí se na právníky.

Andrea původně sdílela jeden článek z médií, který se zabýval „střelbou“ Peckové do pěveckých řad, což opakovaně a s oblibou dělá na svém Facebooku.

„Milí kamarádi! Tak takhle prosím vás ne!! I když v životě dokážete uspět svojí prací, talentem a vůlí… jako tato paní. Nikdy prosím své kolegy a jejich práci veřejně nedehonestujte. Být hanlivý, to dokáže každý, ať už má názor jakýkoli… Pro mě je uměním povzbudit, podržet a navzájem si fandit!! Zejména v této těžké době… Radši v pokoře, pojďme si fandit… Zloba a nicota se mi příčí, čas nelehký i krásný, ať se daří všem, advent přichází…,“ napsala na sociální síti Kalivodová.

Odveta

Odveta za takovou neslýchanou drzost postavit se vážené paní Dagmar přišla záhy.

„Tak šup šup… která další rádoby hvězda, vyhozená z Národního divadla, se chce na stránkách bulváru ještě víc zavděčit muzikálovému producentovi? Bulváru chybí krmivo pro retardovaný čtenáře… koho tam máme dál?” napsala v reakci Pecková.

„Milá paní Pecková, v Národním divadle po Novém roce budu zpívat 19. března, 21. dubna a 28. dubna. V budově Státní opery. Přijďte, bude to hezké. Moje projekty v Národním divadle na příští sezónu zatím uveřejňovat nebudu. Není to vhodné. Vaše další lživé a dehonestující výroky již zde komentovat nebudu. Vidím, že věci jsou vážné a vy se nerozpakujete lhát o čemkoli. To již je na žalobu a věci předám svým právníkům,” odpověděla jí Kalivodová.

Andrea Tögel Kalivodová: Pravda o vyhazovu

A podle zjištění eXtra.cz má pravdu.„Andrea Kalivodová pravidelně vystupuje v roli Ježibaby v inscenaci Rusalka, pro Státní operu studuje náročnou roli Mescaliny v opeře Le Grand Macabre, kterou uvedeme v sezoně 2023/2024. A těšíme se na rozšíření profesionální spolupráce,“ uvedl k tomu pro eXtra.cz mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

I s ohledem na to, že Kalivodová má skutečně začátkem roku ve Státní opeře další projekt, na zpřetrhání vazeb to opravdu vůbec nevypadá.

V souvislosti s útoky Peckové je fajn připomenout si její vlastní nedávná slova. Celý operní svět je tak trochu manýristický, arogantní. Dovolím si říct, že i falešný. Já si myslím, že nám byl dán od Pána Boha nějaký talent a my jsme tady na tom světě, abychom ho dávali dál a obohacovali ten kulturní svět. Ne abychom byli kvůli tomu namyšlení,” uvedla v talk show (Ne)blázni serveru G.cz.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy