Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vyhasl další život talentované sportovkyně: Mladičká lezkyně (†16) uklouzla na skále, pád nepřežila

Luce měla budoucnost před sebou.
Zdroj: Archiv Luce Douadyová
+ Další fotografie
Tragédie
Další rána pro sportovní svět. Mladičká, teprve šestnáctiletá mistryně světa Luce Douady zemřela. Osudná se jí stala její největší vášeň a záliba. Mladá Francouzka zemřela po pádu ve skalách v blízkosti svého bydliště v Saint-Bernard u Grenoblu. Luce uklouzla mezi cestami v oblasti Saint-Pancrasse, kam se o víkendu vydala s přáteli.

Luce Douady byla nadějnou francouzskou lezkyní. Mluvilo se o ní jako o zářivém talentu, který měl před sebou velkou budoucnost. Její život však v neděli skončil předčasně.

Budoucnost měla před sebou

Teprve šestnáctiletá juniorská mistryně světa v lezení zemřela po pádu ze skály poblíž svého bydliště. Douady získala minulý rok juniorský titul v boulderingu a prosadila se i mezi dospělými. V říjnu na mistrovství Evropy v Edinburghu vybojovala v lezení na obtížnost třetí místo.

"Mladá naděje francouzského lezení se stala obětí nehody v průchodu vybaveném madlem mezi dvěma sektory lezení na útesu poblíž Crolles (Isère) během výletu s přáteli," píše se na sociální síti lezecké federace Chambéry Escalade.

"Luce byla velmi nadějná mladá sportovkyně francouzského horolezeckého týmu. Pouze v 16 letech měla budoucnost před sebou. Tato hrozná zpráva zasáhla její kolegy, trenéry i celý klub. Myslíme na její rodinu, které zůstáváme plně k dispozici," uzavřela smutnou informaci federace.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy