„Narazili jste ve svém okolí na podezřelá individua či celé skupiny, které rozhodně nevypadají jako turisté z Afriky či zemí vyznačujících se pískem a sluncem? Nevíte, kam se se svými obavami obrátit? Sem můžete přidat váš příspěvek a fotografii možných nelegálních migrantů,“ píše se na stránkách Vyfoť imigranta.

„Všimli jste si ve svém okolí podezřelých osob odpovídajících výše uvedenému popisu? Máte mobilní telefon? Fotografii můžete vložit sem po jednoduché registraci (nevyžadujeme osobní údaje) s uvedením času pořízení fotografie a přesného místa. K fotografii uveďte krátký komentář, pokud jej považujete za důležitý,“ píše se dále s tím, že stránka má sloužit jako prevence k tomu, aby se nic nestalo.

Tvůrci tohoto paskvilu varují hlavně před „hnědými až černými individui, kteří nemluví žádným evropským jazykem“. A tvrdí, že je nelze zaměňovat za turisty či studenty. Na většině fotek jsou ale buď bezdomovci, Romové, či turisté na nákupech.

Lidé posílají snímky z celé republiky, ale komentáře jsou naštěstí negativní. „Víte, že tohle není legální?“ ptá se jeden z uživatelů. „Bezva, stránka s turisty. To je přesně to, co potřebujeme,“ píše další.

Takže pokud jste se akorát vrátili opálení z dovolené, tak si dávejte pozor, klidně můžete skončit na této stránce a být označen za „nebezpečného čmouda“.