Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vydělá si víc než půlka národa! Démon popelnic prozradil eXtra.cz, na kolik si denně přijde

Démon popelnic si denně vydělá klidně 500 korun.
Zdroj: eXtra.cz
Že jsou na tom bezdomovci kolikrát špatně? Možná... Ovšem o muži, který si říká Šimek a operuje na pražských Hájích, se tak smýšlet nedá. Démon kontejnerů totiž redaktorovi eXtra.cz přiznal, že si denně přijde v pohodě na 500 korun. A když se snaží víc, jdou jeho denní příjmy do vyšších částek.

Šimek se živí tím, že z kontejnerů na papír a sklo vybírá časopisy a lahve. „Pak to na pražském Smíchově ve vestibulu vlakového nádraží prodám do antikvariátu. Za jeden Rodokaps mám krásných pět korun. A nebudete ani věřit, kolik se najde vratných lahví v kontejneru na sklo. Třeba dnes jich mám kolem šedesáti,“ mnul si ruce rodák ze Slovenska.

Jeho „práce“ ho baví. „Je to zábava. Jsou dny, kdy si klidně přijdu na tisícovku. O jídlo a pití nemám nouzi. Na všechno, co potřebuji, mám, žiji si skromně,“ pokračoval s úsměvem na tváři podivín s tím, že už dávno má „vytipované kontejnery, které jsou plné "peněz“.

„Když není člověk líný, může si přijít na peníze i z toho, co lidé vyhazují. Je to moje práce,“ dodal muž, který si přijde výběrem kontejnerů na peníze, jež si jiní musejí tvrdě vydělat. A zjevně se mu to vyplatí. Když se to totiž posčítá, Šimek si vydělá víc než prodavačka na pokladně a další normální smrtelníci.

Související články

Další články