Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vydali jsme se do vesniček: Lidi zaťali zuby, ale klepou si na čelo, jaká je to pitomost

Vydali jsme se do vesniček: Lidi zaťali zuby, ale klepou si na čelo, jaká je to pitomost
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Anketa
Od pondělka nesmí Češi až na pár výjimek vycházet mimo svou obec. Některé vesničky jsou přitom tak malé, že se tamní obyvatelé projdou v podstatě přes ulici a jsou na jejím konci. Oproti velkým městům jsou tak ve velké nevýhodě. Reportéři eXtra.cz se proto vydali do několika malých obcí za Prahou, kde vyzpovídali několik lidí na procházce. Otázka přitom byla jednoduchá: Co říkají na omezení pohybu.

Libuše (65)

"Není to zrovna příjemné, ale je to asi nutné. Samozřejmě, že se mi to nelíbí, ale vzhledem k tomu, že umírá tolik lidí, tak co máme dělat. Je potřeba to nějak zastavit. Musíme to vydržet."

Dana (57)

"Myslím, že je to nesmysl. Chodím každý den na procházky se psem, ale bohužel můžeme jenom v obci, která je malá. Vadí mi, že nemůžeme navštívit vnoučata a příbuzné, kteří bydlí jinde. Jsme teď takoví hodně omezení. Na druhou stranu, kdyby lidé dodržovali nařízení, nic z toho se nemuselo stát."

Vojtěch (23)

"Bydlím v malé vesnici, kde je snad 20 domů, takže omezení je totální nesmysl. Podle vlády s nemohu jít ani zaběhat na polní cestu a do lesa, které jsou mimo obec. Přitom tam nepotkám prakticky nikoho. Pokud chci nějaký pohyb, tak to nařízení prostě porušit musím. Nehodlám sedět doma za počítačem."

Jindřich (76)

"Je to pitomost. Kdybych nemusel pracovat tady, tak odjedu na Šumavu, kde mám bydliště a zavřel bych se tam. Jenže teď bych nemohl pomalu ani do lesa mimo svou obec, což je totální nesmysl. Lidé si za to ale vlastně můžou sami, vždyť když jsem byl nedávno na Šumavě, tak to bylo jedno auto vedle druhého z Českých Budějovic nebo z Prahy. V podstatě hlava na hlavě. Lidé se chovali neukázněně, tak teď mají, co chtěli. Kvůli nim ale musíme trpět i my ostatní."

Soňa (51)

"Je to blázinec, hrozný nesmysl a podle mého to ničemu nepomůže. Navíc to, že lidé se v Praze se mohou pohybovat prakticky po celém městě a my z malinkaté vesnice nesmíme ani vytáhnout paty, nemá vůbec logiku. Já jsem ráda, že máme alespoň rozlehlou zahradu, ale ti lidé, co to nemají, musí být v téhle době zoufalí."

Petr (33)

"Když to musí být, tak to musí být, co my s tím můžeme nadělat. Já jsem rád, že aspoň můžeme vyrazit ven zajezdit si na skejtu. Není to ideální, ale nic jiného nezmůžeme, takže doufám, že nařízení zaberou a přijde brzo rozvolnění."

Dominik (21)

"Jsem rád, že se dostanu mimo obec alespoň do práce, jinak jsem zavřený doma. Přijde mi trochu nefér, že v Praze se mohou lidé pohybovat pohybovat po mnohem větším území. Mají prostě výhodu."

Související články

Další články