Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vyčítám si každé sousto: Děsivé detaily o anorexii Aničky (23) z Peče celá země

Zdroj: archiv A. Klápšťové, Česká televize
+ Dalších 19 fotografií
peče celá země
Svoje delikatesy, které připravuje v kulinářské show Peče celá země, ochutnává až na malé výjimky pouze očima. Anna Klápšťová (23) totiž bojuje s mentální anorexií, sužují ji i další poruchy příjmu potravy. Vážnou chorobu přiznala šikovná cukrářka už dřív, teď ale našla odvahu prozradit další podrobnosti!

Po každém probuzení začíná Anna Klápšťová svádět boj se svou hlavou. Jak jsme na eXtra.cz psali jako první, trpí mentální anorexií. Favoritka show Peče celá země ale k překvapení všech prozradila o své nemoci další detaily.

A z jejích slov běhá mráz po zádech! „Neochutnávám sladká jídla, protože už pátým rokem bojuju s anorexií a poruchami příjmu potravy, z každého sousta mám potom výčitky," vypráví statečná brunetka. "I když je to občas zdravé, tak si to prostě ta hlava nechce připustit a s ochutnáváním je pak velký problém,“ dodala.

Stane se to hned

Po pěti letech života s anorexií už tuší, že tahle bitva nikdy neskončí. Klápšťová má obavy, že se s chorobou bude prát už napořád.

„Do poruch příjmu potravy se dá sklouznout hrozně jednoduše, já si nic takového nikdy nepřipouštěla, že bych tím mohla trpět. Může to začít nevinným hubnutím, nebo člověk vynechá sladké a rozjede se to. Myslím si, že nejdůležitější na tom je zadržet to včas, protože když to člověk zachytí pozdě, tak už je to opravdu doživotní problém, a to můžu říct z vlastní zkušenosti,“ uzavřela Anička, která se těší podpoře velkého množství fanoušků.

Držíme palce, aby nad anorexií jednoho dne přece jenom zvítězila!

Související články

Další články