Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vychvalovat vraha dětí není normální: Paní Marie, nenávist za svobodu slova neschováte

Marie schvaluje vraždy.
Zdroj: youtube.com, Facebook.com
+ Dalších 41 fotografií
útok na mešitu
KOMENTÁŘ: Pokud schvalujeme vraždění dětí a adorujeme jejich vraha, pak se dostáváme nejen za hranu zákona, ale dostáváme se mimo náš civilizační prostor. Tato civilizace děti ochraňuje, kdo volá po jejich vraždění, staví sám sebe mimo slušnou společnost.

Rozhodli jsme se, že čtenářům představíme paní Marii Paní Marie sama sebe považuje za obyčejnou Češku, která má ráda svou rodinu a chodí do práce. Večer si dá sklenku vína a pomazlí se svým psem. Z jejího facebookového profilu nevyčteme nic, co by ji stavělo mimo evropskou civilizaci. Paní Marie je obyčejná žena, která má obyčejné starosti a obyčejnou práci, kterou zřejmě dělá svědomitě. To je paní Marie, jak ji znají kamarádi a rodina.

Ale pak je tu ještě jedna paní Marie. Ta, která na sociální síti schvaluje teroristický čin, ta, která adoruje vraha, ta, která tvrdí, že lidí v mešitě na Novém Zélandě mělo zemřít více, přičemž nejmladší obětí byl teprve tříletý chlapeček

"Je to hrdina. Jak už tu někdo psal, doufám, že inspiroval ostatní. Mělo se jich postřílet ještě víc. Je to můj osobní názor, za ním si budu stát," píše paní Marie a přidává smějící se emotikon.

Paní Marie byla redakcí upozorněna, že vychvalovat vraha není normální a že její jednání je v rozporu se zákony České republiky. Paní Marie ale uvedla, že za svými názory pevně stojí. Proto jsme se rozhodli, že paní Marii dáme prostor, aby se vyjádřila na kameru eXtra.cz. Zveme Marii na rozhovor do redakce, aby nám odpověděla na několik otázek.

Proč podporuje teroristu? Proč je vrah z Nového Zélandu pro ni hrdinou? Proč podporuje vraždy malých dětí? Proč podle ní mělo lidí v mešitě zemřít ještě více? Jaký počet mrtvých by pro ni byl uspokojující? Zabíjela by i ženy? Nechala by uniknout kojence? Postavila by vrahovi z mešity sochu? Uvědomuje si, že schvalováním vražd se dostává prakticky na úroveň samotných vrahů?

To jsou otázky, na které by měla Marie odpovědět. Marie si za svým názorem stojí a nás zajímá, proč tolik nenávidí lidi, kteří se na Novém Zélandu šli modlit do mešity. Lidi, kteří mají své obchody, své sny, své rodiny, své plány, své děti, auto, zahradu, fotbalový míč, domácí mazlíčky... Lidi, kteří mají své starosti a radosti, které nejsou odlišné od starostí a radostí, které zažívá paní Marie.

Paní Marie je symbol. Zastupuje stovky Čechů, kteří po masakru na Novém Zélandu tvrdí, že lidí mělo zemřít více. Tito lidé se zaštiťují tím, že je demokracie a mají svobodu slova. Volání po krvi nevinných dětí není svoboda slova. To je nenávist.

Paní Marie má šanci své postoje vysvětlit. Má šanci přemýšlet o tom, co tak zlého jí lidé z mešity v Christchurch udělali, že jim přeje smrt. Paní Marie se může změnit a své postoje přehodnotit. A nebo za nimi bude stát. Pak ale musí počítat s tím, že další otázky jí nebude pokládat redaktor, ale policisté. Protože oslavovat smrt dětí není normální. Společnost, která na toto rezignuje, podkopává vlastní civilizační základy.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy