Když manželé Kim a Ryan adoptovali malé miminko, věřili, že dělají dobrý skutek. Netušili, že do jejich života vstupuje malý ďábel, ze kterého půjde strach.

Malý Rylan, kterému je dnes sedm let, se narodil matce závislé na tvrdých drogách. Jeho biologický otec zase trpěl bipolární poruchou. Jestli se dá o někom říci, že má špatné geny, pak je to Rylan.

„Když mu bylo 18 měsíců, zadržel dech, dokud neomdlel,“ vypráví jeho vyděšená matka o prvních okamžicích, kdy jim začalo docházet, že malý Rylan trpí nějakou psychickou poruchou.

Od té doby jeho adoptivní rodiče navštívili desítky lékařů a dětských psychologů. Nikdo jim neumí pomoci. Navíc Kim je na Rylana nyní sama, její manžel už to nezvládal a od rodiny odešel.

Když byly Rylanovi tři roky, vzal nůž a s ďábelským výrazem ve tváři rozsekal meloun. Prý mu to poradil Krvavý muž.

Krvavý muž je imaginární postava, která sedmiletému klukovi radí, co má dělat, a řídí jeho život. Že to nebude pozitivní světlá postava, je zřejmé už podle jména.

Rylanova matka je přesvědčená, že doma vychovává budoucího vraha a že Rylan chce zabíjet. Až bude velký, nic ho nezastaví.

Rylan je agresivní, vzteká se, své matce sprostě nadává, ale zatím nejděsivější kousek předvedl, když mu bylo šest let.

„Zamknul se v koupelně, vzal si žiletky staršího bratra a odřezal si bříška prstů. Krvavý muž mu prý nařídil, že chce vidět krev,“ pláče jeho matka a dodává, že se bojí usnout, když má syna doma.

„Vychováváme masového vraha. Bojím se, že jednou vystřílí školu. Pořád chodíme po doktorech, ale nikdo nám neumí pomoci,“ šokuje zdrcená máma.