Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vycházející televizní hvězda Iveta Fabešová: Zažívá krušné časy, přišla o manžela i slavnou cukrárnu

V pořadu Šéfem za pár minut se sejde Zdeněk Pohlreich s Ivetou Fabešovou.
Zdroj: archiv Zdeněk Pohlreich - Oficiální fanklub
+ Dalších 8 fotografií
pečení
Cukrářka Iveta Fabešová (36) bude hvězdou nového pořadu se Zdeňkem Pohlreichem (63) s názvem Šéfem za pár minut! TV Prima začne novinku vysílat už 29. října. Talentovaná blondýnka, kterou možná znáte z pořadu Na nože!, kde se probojovala až do finále, teď ale zažívá kruté časy...

Iveta Fabešová je jméno, které má v Čechách stále větší zvuk díky jejímu cukrářskému umu. Bohužel teď dvojnásobná maminka místo pečení řeší své podnikání a rozpad manželství.

Tvrdě na svém snu pracovala

Za svým snem šla opravdu tvrdě. A stihla při budování svého vysněného podniku porodit i první dítě. Byla v devátém měsíci, když otevírali s manželem svou první cukrárnu. Dlouhých pět let pak trvala veškerá práce, aby kavárna s cukrárnou, do které investovali neuvěřitelných 12 milionů korun, byla splacená a opravdu jejich. Dítě si během podnikání pořídili i druhé.

„Když se mě někdo ptá, jak otevřít svou cukrárnu, že má na to budget, řeknu jim, ať ty peníze radši investují do cesty kolem světa,“ doporučila pro Forbes Fabešová. Nebýt prý manžela, rodinu a k tomu podnikání by sama nezvládla. Podle Fabešové nejde být podnikatelkou a zároveň matkou.

Rozpad manželství

Letošní rok je však pro Fabešovou velmi zlý. Nejen že přišla o své pobočky, rozpadá se jí i rodina. "Posledních deset let jsem tvrdě pracovala na tom, abych měla nejlepší cukrárnu v této zemi. Abych díky své práci, kterou miluji, dělala radost i vám. Bohužel jsem při svém snu zapomněla, abych v něm byla šťastná. Byla jsem nucena stávající prostory zhruba před měsícem opustit. Z celého mého snu mi zůstalo mé dobré jméno a nadšení stejně bláznivé jako před lety. Naše společné cesty s mým manželem se tedy rozcházejí jak v osobní, tak i pracovní rovině. Dnes jen velmi těžko hledáme společná slova a vzhledem k našim dětem, u kterých se bojím, že právě jich se náš rozchod dotkne nejvíce, bych vás chtěla požádat o respektování našeho soukromí."

Fabešová však věří, že najde dostatek sil na to, aby vrátila IF Café zpátky do formy. "Říká se, že část zlého zhojí Bůh, část člověk a zbytek čas. Dnes si poprvé přeji, aby čas utíkal co nejrychleji...," dodala.

Nová televizní hvězda

Možná však svítá na lepší zítřky. Ivetu Fabešovou budou moci diváci brzy sledovat na televizních obrazovkách po boku ostříleného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha v pořadu Šéfem za pár minut!.

Zdeněk Pohlreich už dříve pro eXtra.cz uvedl, že zatím nemá od pořadu Šéfem za pár minut! žádná očekávání. „Zatím se netěším nijak, ještě jsem to neviděl,“ prozradil, když ještě nebylo datum premiéry.

Fabešová o Češích

Fabešová si stejně jako Pohlreich nebere servítky a snaží se pozvednout českou cukrařinu. Hodně cukráren podle ní také používá polotovary jen z lenosti. „Češi se potřebují v cukrářském řemesle posunout. Zůstali v 80. letech,“ poznamenala v rozhovoru pro DVTV Fabešová už v loni. Ve své akademii učí, jak zacházet s potravinami a na polotovary se vykašlat.

Podle Fabešové Češi sladké rádi „šidí“ a stále jsme kvůli tomu jednou nohou zůstali v bývalém režimu. Důkazem jsou prý třeba věnečky s pudinkem, který v cukrárnách můžeme často vidět místo poctivého žloutkového krému. V pořadu na TV Prima Šéfem za pár minut! chtějí lidem představit, jak efektivně vařit, chutně, levně a beze zbytků.

A proč si vybrala pečení? Její babička pekla už koláčky na svatby a sladké má spojené se slavnostními chvílemi. Navíc když to člověk nepřehání, může si sladké jednou za čas dopřát bez výčitek. Fabešová proti sugarfree (bez cukru - pozn. redakce) vlně nebojuje, podle cukrářky neškodí cukr samotný, ale jeho množství.

Související články

Další články