Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vycházející herecká hvězda? Kryštof Bartoš v seriálu Devadesátky září, v televizi ale začíná

Seriál Devadesátky (2022) je minisérie České televize.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 7 fotografií
Herec

Seriál Devadesátky působí jako zjevení a velká část televizních diváků každý týden vyhlíží nový díl. Na úspěchu kriminální retro série mají zásluhu i dobré výkony herců, zejména pak zaujal Kryštof Bartoš (29). Pro představitele poručíka Tomáše Kozáka se přitom jedná o první velkou roli před televizní kamerou. Svým výkonem ale diváky zaujal natolik, že by mohl být další vycházející hvězdou. Přitom nechybělo moc a Bartoš by se herectví vůbec nevěnoval. Více uvedl pro portál Actors Map.

Kryštof Bartoš vyrůstal ve mlýně v Drásově, odkud po střední škole vyrazil studovat do Brna. Původně si zvolil obor psychologie, jak ale postupem času zjistil, nebylo to nic pro něj. Navíc se ve dvaceti letech zamiloval a svou lásku následoval do Německa. Přibližně rok žil v Hamburku či v Brémách, kde se převážně živil rukama v přístavech.

Po roce se ale vrátil do Čech a nastoupil znovu na studia. Tentokrát ale ne na psychologii. V roce 2014 přišel na pražskou DAMU, kde se věnoval herectví, které ho oslovilo podstatně víc než obor, jemuž se věnoval před odchodem do Německa. "Původně mě k herectví přivedl umělecký přednes a nakonec poznání, že ani studium psychologie, ani manuální práce není nic pro mě. Že bych se chtěl živit hlavou a tělem zároveň," uvedl Bartoš pro portál Actors Map.

První velká role

Už během studia se objevil na divadelních prknech. V lednu 2018 se stal členem souboru Klicperova divadla. V pozdějších letech se ale postupně začal přesouvat před kameru. Roku 2018 se objevil například v seriálu Rédl a mihl se třeba v německo-kanadské sérii Poražení od Netflixu. Ve většině případů šlo ale pouze o epizodní roličky.

První velkou šanci dostal před kamerou až s rolí poručíka Tomáše Kozáka v seriálu Devadesátky od České televize. V něm vyšetřuje zločiny spojené s Ivanem Jonákem nebo třeba s Františkem Mrázkem.

"V českém prostředí je tohle moje první role, která stojí za řeč. Hrál jsem jen miniroličky, nejdéle jsem byl na place šest dní a teď padesát," uvedl Bartoš pro portál Super.cz. Záhy se krátce objevil i v minisérii Guru na platformě Voyo. Zdá se, že z Bartoše se pomalu stává vycházející herecká hvězda.Související články

Další články

Nejnovější kauzy