Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Výčepní Karel (†49) z Jáchyme, hoď ho do stroje! Oběsil se po nevěře manželky

Zdroj: reprofoto Jáchyme, hoď ho do stroje!
+ Dalších 9 fotografií
OSUD
Šestého října uplyne čtyřicet let od chvíle, kdy svět dobrovolně opustil herec Karel Novák (†49). Diváci si ho pamatují hlavně jako nerudného výčepního z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, který šel do kin šest let před jeho smrtí. Luděk Sobota (76) eXtra.cz vysvětlil, proč si na filmovém place jeho rival a v reálném životě velký kamarád vzal život.

Přátelství

Také čtěte: Luděk Sobota prožil svou vlastní smrt, podruhé to vidět už nechce

„Kaskadéry jsem ve filmu měl na judo, ale jinak tam nebyli, ani u scén s Karlem. Ty trochu náročné byly, ale dalo se to. Karla Nováka jsem měl opravdu moc rád. To byl vynikající herec z divadla Ypsilon. Sice jsme si tam dávali přes hubu, jinak jsme ale byli kamarádi,“ řekl eXtra.cz představitel hlavní postavy filmu Františka Koudelky.

Ten také potvrdil, že jeho přítel zemřel vlastní rukou.

Léčba a smrt

„Je to bohužel tak. Karel těžko nesl, že se Ypsilonka přestěhovala z Liberce do Prahy. Byl zarytý Liberečák, každý ho tam znal, byl tam strašně rád. Tady v Praze musel spát v šatně, byl z toho zoufalý. Nakonec ho doktor Plzák poslal do Bohnic. Jednou, když ho z léčebny pustili na sobotu a neděli domů, tak bohužel našel manželku in flagranti. Pak to udělal. Oběsil se,“ smutní nyní i po čtyřech dekádách Luděk Sobota (76).

Čtěte také: Blanka z Jáchyme, hoď ho do stroje! má za sebou těžký život

Karel Novák se stihl objevit ještě coby slepec v Kalamitě (1980), v roli otce v Panelstory (1979), jako ředitel školy ve filmu Jak se točí rozmarýny (1977) nebo v hlavní roli filmu Ovoce stromů rajských jíme (1969). Převážně byl ale divadelním hercem.

Související články

Další články