Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Výbuchu v rodinném domě v Litovli: Vyšetřovatelé zjišťují okolnosti

Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
neštěstí

Vyšetřovatel hasičů a policie, statik, chemik a další odborníci dnes zjišťují okolnosti výbuchu plynu v rodinném domě v Litovli na Olomoucku, který se stal v sobotu večer. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Miluše Zajícová. Při výbuchu byl zraněn jeden člověk, utrpěl popáleniny na celém těle.

Vrtulník zraněného dopravil do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice. "Stav pacienta je vážný. Nicméně je stabilizovaný, mimo bezprostřední ohrožení života," řekla ČTK mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Zraněný muž byl téměř čtyřicátník.

Vyšetřovatelé na místě výbuchu

Na místě výbuchu dnes byli statik, chemik z odboru kriminalistické techniky a expertiz, vyšetřovatel hasičů a policie, také dva služební speciálně vycvičení psi na vyhledávání ohnisek požárů a vyhledávání návykových látek a kriminalistický technik.

Město Litovel na své facebookové stránce uvedlo, že plyn vybuchl ve dvoře soukromého objektu, kde se nachází garáže a zázemí. Sousední objekty jsou v pořádku, což potvrdil již v sobotu večer statik. "Spolubydlící osobě postižené bytové jednotky město zajistilo dočasné ubytování," uvedlo město.

Související články

Další články