Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Výbuch ve škole: Podomácku vyrobená bomba zabila minimálně 19 lidí, 50 zranila!

Na Krymu vybuchla škola, 13 mrtvých a 70 zraněných
Zdroj: Profimedia.cz
K děsivému incidentu došlo v ruském Krymu, konkrétně ve škole v Kerči, kde vybuchla podomácku vyrobená exploze. Ta zabila nejméně 19 lidí a dalších 50 zranila.

Agentura TASS uvádí, že exploze vybouchla ve školní jídelně. Ruské úřady původně uvedly, že šlo o teroristický útok.

„Příčinou byl výbuch podomácku vyrobeného výbušného zařízení,” řekl zástupce velitele gardy Sergej Melikov.

První informace ale podle agentury DPA mylně hovořily o tom, že explodoval plyn. Případu už se ujal Národní protiteroristický výbor a vládní agentura pro boj proti terorismu.

„Stáli jsme s dětmi na ulici, když jsme uslyšeli silnou ránu. Okna ze dvou poschodí prostě vypadla,“ řekl jeden ze svědků teroru pro server KerčInfo.

„Je tady spousta zraněných, nakládají je do sanitek. Přijíždějí jedna za druhou,“ hlásil reportér stanice Kerč FM.

Podle ruských médií budovu školy ozbrojený útočník nejprve obcházel a střílel do lidí. Údajně se jednalo o mladíka jménem Vladislav Rosljakov, který se mstil za neopětovanou lásku. Krátce po činu spáchal student čtvrtého ročníku sebevraždu.

„Z výpovědí žáků vyplynulo, že jeden ze studentů krátce před výbuchem zanechal v jídelně ruksak,“ řekl listu RBK nejmenovaný zdroj z ministerstva vnitra.

List Kommersant uvádí, že pachatel nejprve střílel z brokovnice po dětech a učitelích v učebnách. Poté odpálil bombu plnou šroubů a hřebíků. Podle dostupných zpráv mladík nebyl ve styku s teroristickými organizacemi.

K hrůzné události se vyjádřil už i ruský prezident Vladimir Putin, který vyjádřil rodinám a přátelům obětí upřímnou soustrast. Krym zase vyhlásil třídenní smutek.

Související články

Další články