Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Po Bohumíně další tragický skok po požáru bytu: Muž nepřežil pád z ústeckého paneláku

Po Bohumíně další tragický skok po požáru bytu: Muž nepřežil pád z ústeckého paneláku
Zdroj: HZS
neštěstí
Hasiči zasahují u požáru na sídlišti Krásné Březno v Ústí nad Labem. V pátém patře paneláku došlo k výbuchu a pak začalo hořet. Z domu stoupal podle idnes.cz hustý černý kouř, který byl vidět široko daleko. Jeden člověk podle portálu před plameny vyskočil z okna a zemřel.

„Krátce před jedenáctou hodinou došlo v ulici K Oblouku k výbuchu bytu a následnému požáru v 5. patře panelového domu,“ potvrdila iDNES.cz mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová. 36 lidí bylo z domu evakuováno.

Následně z okna podle portálu vyskočil člověk, který na místě zemřel. Jednalo se o devětapadesátiletého muže. V tuto chvíli na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. „Hasiči již požár lokalizovali, na místě zasahuje sedm jednotek. Nikdo další nebyl zraněn,“ uvedl operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji Tomáš Kalvoda.

Na místo dorazili také kriminalisté. Příčiny a okolnosti požáru se vyšetřují, mluvčí o nich tedy neposkytla žádné bližší informace.

Tragédie připomíná nedávné neštěstí na Karvinsku. Požár v bytě v 11. patře v jednom z panelových domů v Nerudově ulici v Bohumíně vypukl v sobotu 8. srpna 2020 krátce před šestou hodinou večerní. V bytě zemřelo šest lidí, včetně tří dětí. Dalších pět lidí zemřelo poté, co se před ohněm snažili zachránit skokem z okna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy