Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Výbuch v Prešově je největší tragédie za půl století: Sousedka křičela o pomoc, ale nešlo to

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
tragédie
Páteční výbuch dvanáctipatrového paneláku v Prešově otřásl doslova celým Slovenskem. Podle posledních zpráv policie a hasičů si tragédie vyžádala pět obětí a na čtyřicet zraněných. V současné době by měl být požár z výbuchu uhašen. Primátorka města Andrea Turčanová se nechala slyšet, že se jedná o největší tragédii za půl století.

Výbuch na sídlišti ve slovenském Prešově má na svědomí pět lidských životů, na čtyřicet lidí je zraněných a šest lidí se stále pohřešuje. Po obrovské explozi, která nastala v pátek po poledni, začala celá budova hořet a plameny se podařilo uhasit až v sobotu ráno.

Policie však varuje, že dům je neobyvatelný a může se zhroutit. Primátorka města Prešov Andrea Turčanová se nechala slyšet, že se jedná o nejhorší tragédii za půl století. „Je to možná za poslední půl století největší tragédie, která město postihla,“ řekla portálu Čas.sk.

Obyvatelé paneláku si několik minut před výbuchem stěžovali u pracovníků, že je po celém domě cítit plyn. Ti jim na to ale řekli, že mají všechno pod kontrolou. „Řekli mi, že mají všechno pod kontrolou, proto jsem se vrátila do bytu. Sedla jsem si na gauč a bouchlo to,“ svěřila se Silvia Hrebeňárová, která bydlela v 10. patře.

Po výbuchu nastal chaos a zmatek. Někteří lidé zůstali uvězněni v paneláku a nemohli se dostat ven. „Mně hasiči pomohli přes okno. Naproti mně byla sousedka a křičela o pomoc. Já ale nevěděla, jak jí mám pomoct,“ dodala.

Lidem postiženým výbuchem a požárem můžete pomoct i vy tím, že přispějete na zřízený transparentní účet. Jeho číslo je SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229, variabilní symbol 6122019.

Související články

Další články