Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Výbuch v Mexiku smetl tržiště s pyrotechnikou. Zemřelo 36 lidí, desítky mají popáleniny po celém těle!

Mexikem otřásly výbuchy na tržišti s pyrotechnikou.
Zdroj: twitter.com
Jižním předměstím metropole Mexika v úterý otřásl mohutný výbuch, který smetl tržiště s pyrotechnikou. Vyžádal si nejméně 36 mrtvých a desítky zraněných. Informoval o tom prokurátor federálního státu Mexiko Alejandro Gómez.

Výbuch na tržišti s pyrotechnikou na jižním předměstí metropole Mexika zabil 31 lidí, dalších 5 zemřelo později v nemocnici. Oběťmi jsou i děti. Podle úřadů není počet obětí konečný a může se ještě zvyšovat.

Mnoho zraněných je v kritickém stavu, lidé mají popáleniny až na 90 procentech těla. Záchranáři neustále prohledávají trosky, desítky lidí se pohřešují. Výbuch poničil i budovy v okolí desítek metrů.

„Tržiště zcela zmizelo,“ řekl zástupce civilní ochrany Luis Felipe Puente. Podle svědků vyletěla od jednoho ze stánků rachejtle, která letěla mezi další pyrotechniku. Nejdříve se ozval jeden výbuch a pak série dalších.

Podle televizní stanice Milenio TV zahalil oblast Tultepecu ihned po výbuchu hustý bílý dým. Úřady po výbuchu všechny občany vyzvaly, aby nevycházeli ze svých domovů a nepřibližovali se k místu tragédie. Obávaly se dalších výbuchů.

Trvalo dlouhé tři hodiny, než se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Generální prokuratura vyšetřuje případ kvůli porušení zákona o výbušninách. Viník tragédie je zatím neznámý.

Související články

Další články