Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Výbuch v Koryčanech: Zahynul Marek (†46) a Jarda (†35), mamince před očima

Zdroj: SDH Koryčany
tragédie

Výbuch domu v Koryčanech na Kroměřížsku si vyžádal smrt dvou dobrovolných hasičů Jaroslava F. (†35) a Marka V. (†46). Strašlivé tragédii přihlížela matka mladšího z nich, jak o tom informoval Blesk. „To já už jsem měla jít, ne on,” vzlykala.

Původně se mělo jednat pouze o rekonstrukci rodinného domku v malé obci Koryčany na Kroměřížsku. Jenže ve středu 15. září se při pracích poškodilo potrubí a začal unikat plyn. Majitel ihned zavolal plynaře a kromě něj přijeli také dobrovolní hasiči.

Bohužel krátce poté, kdy dorazili do domu hasiči, plyn explodoval. Neštěstí si vyžádalo smrt dvou dobrovolných hasičů z šesti, kteří byli na místě. Starší Marek F. byl kompletně zavalen troskami a mladšího Jaroslava F. se snažili záchranáři několik desítek minut oživovat, ale marně.

Matka mrtvého hasiče se zhroutila

Výbuch byl velmi silný a k domu se hned začaly srocovat davy lidí. Mezi nimi byla i matka mladšího hasiče, kterou museli příbuzní podpírat, aby se kompletně nezhroutila. „To já jsem měla jít, ne on. Já už jsem stará,” nechala se slyšet podle Blesku.

Po hasiči Jaroslavovi zůstala tříletá dcerka a manželka. Majitel domu (29), který v místě žil se svou ženou teprve rok a prováděl kompletní rekonstrukci, skončil v nemocnici s vážnými zraněními. Jeho manželku (27), která je těhotná, si lékaři odvezli do nemocnice, ale už ji propustili. V době tragédie byla daleko za domem na zahradě a vyvázla nezraněná, do nemocnice ji vzali z preventivních důvodů. Při výbuchu byli zranění další dva hasiči, kterým se ale naštěstí nic vážného nestalo.

Statik rozhodl, že sousedící i další objekty v okolí zničeného domu jsou obyvatelné. Stále také probíhá vyšetřování příčin neštěstí.

Související články

Další články