Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

VÝBUCH v karvinském dole: Zemřelo už 13 havířů, dalších 10 je v nemocnici!

Zdroj: youtube.com
tragédie
Ohromné neštěstí se ve čtvrtek odpoledne odehrálo v dole ČSM Karviná, kde vzplál a následně vybuchl metan. Počet obětí z původních pěti stoupl již na třináct, v dole zemřelo dvanáct polských a jeden český havíř. Dalších 10 havířů skončilo zraněných v nemocnici.

Mluvčí OKD Ivo Čelechovský pro tn.cz uvedl, že veškeré práce v dole byly okamžitě zastaveny a nastala evakuace pracovníků. Prostory zdevastované výbuchem prohledávají bánští a polští záchranáři. Tragédie se odehrála zhruba 880 metrů pod zemí.

K neštěstí se vyjadřují i čeští politici, premiér Andrej Babiš na místo dorazí osobně, stejně jako polský premiér Mateusz Morawiecki. „Výbuch v dole ČSM je obrovská tragédie. Rád bych vyjádřil svou nejhlubší soustrast pozůstalým. Jsem ve spojení se záchranáři, dělají maximum. Jsme připraveni okamžitě pomoci, pomoc nabídl i polský premiér. V tuto chvíli nezbývá, než věřit a modlit se, aby nebylo obětí víc,“ píše premiér na svém twitterovém účtu. Soustrast pozůstalým na sociálních sítích vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Počet obětí během pár hodin výrazně stoupl, ještě kolem deváté hodiny večerní měl výbuch za následek smrt jednoho havíře, nyní už je zesnulých 13.

Související články

Další články