Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

VÝBUCH V KARVINÉ: Těla mrtvých horníků nechají v dole až do Nového roku!

Zdroj: Facebook
tragédie v dole
Důlní neštěstí, které se odehrálo ve čtvrtek odpoledne v Karviné, zasáhlo celé Česko. Vzplanutí a následný výbuch metanu mají na svědomí 13 životů a 10 zraněných, z nichž tři setrvávají v nemocnici. V dole zemřelo 12 horníků polské národnosti a jeden Čech. Vzhledem k pokračujícímu požáru a špatné viditelnosti musely být záchranné práce ukončeny a těla zesnulých v dole pravděpodobně zůstanou minimálně do Nového roku.

Záchranáři dělali, co mohli, jejich práce jsou nyní bohužel přerušeny, a to především z bezpečnostních důvodů. "Teprve po rozhodnutí havarijní komise bude možné se do prostor vrátit pro těla zemřelých horníků," vypověděl serveru tn.cz výkonný ředitel OKD Boleslav Kowalczyk.

Na místo tragédie už dorazil náš premiér Andrej Babiš i polský premiér Mateusz Morawiecki. Další tváře naší politické scény vyjadřují svou soustrast pozůstalým pomocí sociálních sítích

Není jasné, kdy se záchranáři budou moci na místo pro těla obětí vrátit. Z deseti zraněných ale v nemocnici zůstávají už jen tři, z nichž jeden je bohužel v kritickém stavu.

Mluvčí Českého báňského úřadu se vyjádřil, že během tragické události musela být koncentrace metanu oproti předpisům minimálně čtyřnásobná.

Související články

Další články