Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Výbuch v historickém centru Istanbulu: Většina mrtvých jsou turisté. Jsou tam i Češi?

Média spekulují, že se na místě odpálila sebevražedná atentátnice.
Zdroj: twitter.com
+ Další fotografie
Istanbulským náměstím Sultanahmet, které patří mezi nejoblíbenější turistické cíle turecké metropole, otřásl v úterý dopoledne mohutný výbuch. Nejméně deset lidí zemřelo a další lidé jsou zranění. Média spekulují, že se na místě odpálila sebevražedná atentátnice. Že se jednalo o teroristický útok, uvedly také místní úřady.

Agentura Reuters napsala, že podle svědků leží na místě rozmetané kusy těl. Zahynulo nejméně deset lidí a patnáct by mělo být zraněno. Mezi zraněnými jsou údajně i němečtí turisté.

Podle reportéra televize CNN Türk, který je na místě, se výbuch odehrál přímo pod Theodisiovým obeliskem. Turecká policie oblast uzavřela. Na místě je mnoho sanitek, hasičské vozy i pyrotechnici. „Připravujeme se pro případ druhé exploze,“ řekl médiím policista. Exploze byla prý velmi ničivá a spousta turistů je v šoku.

Český generální konzulát v Istanbulu nemá zatím údaje o tom, že by bombovým útokem byli postiženi nějací čeští turisté. Ve městě je podle asociace českých cestovních kanceláří asi 200 Čechů.

Na video z místa se můžete podívat ZDE.

Související články

Další články