Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Výbuch třípatrového domu na Prachaticku: Bylo to úmyslné, barák byl politý benzínem

Zdroj: požáry.cz
+ Dalších 7 fotografií
hrůza
Na Prachaticku v Lenoře ve čtvrtek brzy ráno vybuchl bytový dům. Tragédie si vyžádala jeden život a dva lidé byli těžce zraněni. Policie potvrdila, že byl dům zničen úmyslně a případ vyšetřují jako obecné ohrožení.

Na Prachaticku v Lenoře lidmi otřásl ohromný výbuch bytového domu. Stalo se to ve čtvrtek v časných ranních hodinách. Třípodlažní bytový dům vedle hlavní silnice byl zcela zdemolován. Na místo, kde byl nahlášen požár, vyjížděli policisté i hasiči. 19 lidí muselo být evakuováno. Jeden člověk zemřel a dva byli těžce zraněni. Záchranná služba na místě vyhlásila mimořádnou událost a celkem zasahovalo pět posádek včetně vrtulníku Armády ČR.

Předtuchy místních, kteří byli přesvědčeni, že výbuch způsobil muž, který často vyhrožoval, že spáchá sebevraždu, se nejspíše potvrdily. Policie potvrdila, že exploze nebyla náhoda. Výbuch bytového domu byl úmyslný. A nejspíše je opravdu viníkem zesnulý muž. Policie ale musí počkat na výsledky DNA.

Zesnulý muž měl čin už dlouho dopředu naplánován. Podle informací TN.cz hasiči v domě našli tři desetikilové propanbutanové láhve rozmístěné v jednotlivých patrech. Muž měl také po domě vylít kanystr benzínu.

Pro oběti výbuchu byla úřadem zřízena sbírka. Lidem můžete pomoci zasláním finančního příspěvku na transparentní účet s číslem 66888866/0300. Variabilní symbol je 577. Ve fotogalerii naleznete děsivé záběry z místa výbuchu.

Mohlo by vás zajímat

Další články