Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Výbuch emocí po postupu přes Švédy. Jakub Voráček křepčil na tribuně, bručoun Gudas skákal radostí

MS v hokeji: Oslavy plné emocí po postupu přes Švédy. Jakub Voráček křepčil na tribuně, Radko Gudas zářil radostí
Zdroj: koláž eXtra.cz /se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Dalších 26 fotografií
Hokej

Když český národní tým na šampionátu v ledním hokeji porazil v sobotu nadupané Švédsko, byla to velká sláva. Nejenže rozdílem třídy smetl papírově mnohem silnější výběr a jasné adepty na zlato, ale především si na domácím šampionátu zajistil medaili. Není divu, že i jindy zamračený drsňák Radko Gudas roztál a radoval se po výhře jako malý kluk. Stejně tak i Jakub Voráček neskrýval své emoce, jak sdílela Česká televize na sociálních sítích. A co teprve bouřlivá radost v kabině...

Jakmile Švédsko před šampionátem v Praze oznámilo svou soupisku, ihned ho většina hokejových novinářů pasovala na jasného favorita turnaje. Vždyť jen obránci Erik Karlsson a Victor Hedman patří k největším hvězdám NHL a první jmenovaný mimochodem loni překonal hranici sto bodů v jedné sezoně. V průběhu šampionátu nic nenaznačovalo tomu, že by se neměli dostat do finále, například ve skupině v Ostravě Švédové ve všech sedmi zápasech neztratili ani bod. Jenže pak narazili na český tým a museli skousnout na jejich poměry až ostudnou porážku.

Celkem sedm gólů lovili ze sítě švédští brankáři (Gustavsson po 30. minutě přepustil své místo v bráně Erssonovi). Tolik branek jim český výběr ve vzájemných zápasech nikdy nedal. Není divu, že po výhře a postupu na domácím šampionátu do finále dal český tým průchod emocím. Už si zajistil minimálně stříbro, což je nejlepší výsledek od zlatého mistrovství v roce 2010, navíc utnul čtrnáctileté čekání na účast v boji o zlato. A na hráčích to bylo znát.

Bouřlivá oslava v kabině

Už při odchodu z ledu se Radko Gudas, jindy zamračený drsňák, postavil k východu z ledové plochy a s téměř každým hráčem z týmu si zvesela plácl, kolikrát nechybělo ani objetí, zatímco Gudymu hrál ve tváři úsměv od ucha k uchu. V tu chvíli jim z tribuny tleskal i komentátorský štáb České televize, v němž nechyběl ani Jakub Voráček. Bývalý skvělý útočník sice zápas nekomentoval v živém přenosu a tentokrát byl jen mezi hosty experty ve studiu, ale jako obvykle nezapomněl pořádně fandit. Po postupu neskrýval emoce a velkou radost, jak zveřejnila ČT na sociálních sítích.

I příchod samotných hráčů do šatny stál za to. Jako první do kabiny nakráčel veselý David Pastrňák a v tu chvíli se spustil bouřlivý a oslavný křik přítomných kustodů a dalších členů realizačního týmu. V euforii byl i obránce Jakub Krejčík, kterému hrál obličej po zásahu puku snad všemi barvami. Na větší oslavy ale nebylo místo, český tým totiž čeká poslední a ten nejdůležitější krok na cestě za zlatem. Je třeba ještě porazit Švýcary.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji se uskutečnilo od 10. do 26. května 2024 v České republice (Praha a Ostrava). Do Prahy se MS v hokeji vrátilo po 9 letech. Naposledy se MS v hokeji uskutečnilo v ČR v roce 2015.

Mistry světa se stal tým České republiky, jehož trenérem byl kouč Radim Rulík. Česká republika získala titul mistrů světa po 14 letech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy