Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Výbuch domu v Koryčanech: Zabil dva dobrovolné hasiče, několik zraněných

Zdroj: SDH Koryčany
nehoda

Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní hasiči, řekl ČTK hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO). Další dva hasiči jsou podle něj zranění, o jiných zraněných lidech nemá informace.

Dobrovolní hasiči z Koryčan do domu vyjížděli na základě oznámení o úniku plynu. "V šesti mužích se vypravili na místo a došlo bohužel k výbuchu. Mohu potvrdit dvě osoby, které byly nalezeny bez známek života z řad dobrovolných hasičů. Další dva byli zraněni, dva vyvázli bez zranění a stále pomáhají v tom zásahu. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým," řekl Holiš.

Kvůli neštěstí vzlétl vrtulník, vyjíždělo i několik sanitek. Podle hasičů v domě explodoval plyn. Fakultní nemocnice Ostrava přijala po výbuchu jednoho zraněného muže. "Je ve vážném stavu, ale stabilizovaný," řekla ČTK mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Pacienta zachranáři dopravili na urgentní příjem a lékaři nyní rozhodují o dalším postupu. Další zraněný hasič byl podle Holiše převezen do nemocnice v Kroměříži.Dobrovolní hasiči podle mluvčího generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Rudolfa Kramáře vyjížděli do domu poté, co přijali oznámení o unikajícím plynu. "Ve chvíli, kdy začali zasahovat, došlo k výbuchu a destrukci domu, při kterém bylo zraněno několik osob," uvedl Kramář.

Zasahovalo podle něj 16 jednotek hasičů z několika krajů včetně USAR týmu z Moravskoslezského kraje, jehož členové se specializují například na záchranu lidí ze zřícených budov. Sutiny prohledávali kynologové se psy. "Na místě je i generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, protože došlo ke zranění několika osob včetně hasičů," řekl Kramář.

Podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové v plyn vybuchl v domě u hlavní silnice na trase mezi Kroměříží a Kyjovem na Hodonínsku okolo 12:30. Místo zůstává neprůjezdné. "Policisté odklánějí provoz, jsou tady kriminalisté, jsou tady naši psychologové. Výbuch dům zcela zničil," řekla ČTK Kyšnerová. Mluvčí krajských hasičů České televizi řekla, že je na místě pět zraněných, z toho čtyři hasiči a jedna civilní osoba. Jeden hasič podle ní zůstal pod sutinami a pátrali po něm záchranáři. Na místo byl podle hasičů vyslán USAR tým z Moravskoslezského kraje. Jeho členové se specializují například na záchranu lidí ze zřícených budov.

Související články

Další články