Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vyberte vítězný tým a pomozte vrátit děti ke sportu

Vyberte vítězný tým a pomozte vrátit děti ke sportu
Zdroj: Penny
+ Další fotografie
sport

Hlasování mezi zúčastněnými týmy o postup do finále, kde se 455 z nich může těšit na finanční i materiální podporu, začalo na internetových stránkách projektu Hýbeme se hezky česky. Za tím stojí PENNY ve spolupráci s Českou obcí sokolskou a Asociací školních sportovních klubů.

Projekt začal koncem dubna, jeho cílem je podpořit návrat dětí ke sportu. Přihlásilo se přes 1 100 týmů z celého Česka. Hlasovat je možné na www.hybemesehezkycesky.cz. Fanoušci, příznivci i veřejnost mohou v následujících týdnech rozhodnout o tom, které tři týmy v každém ze 150 mikroregionů postoupí do závěrečného hlasování.

„Je skvělé, že byl tak velký zájem, a děkujeme našim partnerům Asociaci školních sportovních klubů a České obci sokolské za aktivní podporu a propagaci. I díky nim máme přes 1 100 týmů,“ podotkl Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY s tím, že polovina přihlášených týmů je ze Sokola a polovina jsou školní kluby.

Projektu fandí sportovci

„V řadě regionů spolu bude o finálovou účast, kam postoupí tři týmy s nejvíce hlasy, bojovat i 10 až 12 týmů. Očekáváme, že to bude napínavé až do samotného konce. Ve více než stovce ze 150 mikroregionů, do nichž jsme Českou republiku nakonec rozdělili, bude o finálovou účast bojovat 5 a více týmů.“

Projekt vyvrcholí v září, 150 ze 455 týmů obdrží finanční podporu 15 000 nebo 5 000 korun. „Na podporu se mohou těšit všechny týmy, které postoupí do finále. Právě proto je tato fáze pro ně tak důležitá,“ zdůrazňuje Vít Vojtěch.

Projekt Hýbeme se hezky Česky má podporu známých sportovců, fandí mu třeba fotbaloví internacionálové Vladimír Šmicer a Jan Koller, olympijský vítěz v moderním pětiboji z Londýna David Svoboda a mladí sportovci Sokola atletka Barbora Malíková, florbalista Filip Langer a šermíř Alexander Choupenitch. Nyní se k nim přidá i populární bojovník MMA Makhmud Muradov nebo sportovní komentátor Petr Svěcený.

Další články

Nejnovější kauzy