Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vůjtek odhalil slabiny českého týmu: Chybí střelba a úspěch v přesilovkách

Zdroj: Profimedia.cz
Národní tým sice v Rusku získal ve dvou zápasech pět bodů, ale pořád je hodně co zlepšovat.

Začátek turnaje svěřencům Vladímíra Vůjtka vyšel velmi dobře. Zisk pěti bodů ze dvou zápasů je určitě skvělým úspěchem, ale i tak je pořád na hře týmu co zlepšovat. Turnaj ještě bude dlouhý a slabiny by mohly soupeři začít trestat.

Prvním problémem je impotence během přesilových her. Během souboje s Lotyšskem jsme hráli v početní převaze skoro 7 minut v kuse a i tak z toho nebyla branka. „Byla nemastná, neslaná, na můj vkus příliš statická. Lotyši drželi čtyřčlennou formaci a my pořád měli proti sobě nějakého hráče, tím pádem nešlo pořádně vystřelit. V takovém případě musí rychle lítat puk, anebo mít lepší pohyb hráčů,“ vyjádřil se prostřednictvím deníku Sport bývalý reprezentant Viktor Ujčík.

Pokulhává i střelba našeho týmu. Na branky soupeře pálíme puky hlavně ze vzdálenějších míst. Naopak zakončení z předbrankového prostoru je skutečně velmi mílo. Sporadicky též dochází ke střelám z první, které přitom mají největší efekt. Brankář totiž nemá tolik času se přemístit.

Kouč nároďáku se tak bude snažit tým připravovat tak, aby se přesilovky a střelba zlepšily. Oni tyto dva problémy jdou tak trochu ruku v ruce. Početní převaha bez střelby totiž nikdy gól nepřinese. Uvidíme, zda už nějaký posun přijde dnes proti Švédsku

Související články

Další články