Začátek turnaje svěřencům Vladímíra Vůjtka vyšel velmi dobře. Zisk pěti bodů ze dvou zápasů je určitě skvělým úspěchem, ale i tak je pořád na hře týmu co zlepšovat. Turnaj ještě bude dlouhý a slabiny by mohly soupeři začít trestat.

Prvním problémem je impotence během přesilových her. Během souboje s Lotyšskem jsme hráli v početní převaze skoro 7 minut v kuse a i tak z toho nebyla branka. „Byla nemastná, neslaná, na můj vkus příliš statická. Lotyši drželi čtyřčlennou formaci a my pořád měli proti sobě nějakého hráče, tím pádem nešlo pořádně vystřelit. V takovém případě musí rychle lítat puk, anebo mít lepší pohyb hráčů,“ vyjádřil se prostřednictvím deníku Sport bývalý reprezentant Viktor Ujčík.

Pokulhává i střelba našeho týmu. Na branky soupeře pálíme puky hlavně ze vzdálenějších míst. Naopak zakončení z předbrankového prostoru je skutečně velmi mílo. Sporadicky též dochází ke střelám z první, které přitom mají největší efekt. Brankář totiž nemá tolik času se přemístit.

Kouč nároďáku se tak bude snažit tým připravovat tak, aby se přesilovky a střelba zlepšily. Oni tyto dva problémy jdou tak trochu ruku v ruce. Početní převaha bez střelby totiž nikdy gól nepřinese. Uvidíme, zda už nějaký posun přijde dnes proti Švédsku.