Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vůbec první role Dagmar Havlové! Zajímavosti o komedii Holky z porcelánu

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 2 fotografie
Zajímavosti
Bylo jí čerstvě jednadvacet, když Dagmar Havlovou (66) objevil režisér Herz a udělal z ní herečku. Zahrála si roli ztřeštěné Dany v komedii Holky z porcelánu. Tehdy ještě nenosila jméno pozdějšího prezidenta Václava Havla a celou kariéru měla před sebou. Přečtěte si zajímavosti o filmu, které jste netušili.

1. Šlo o vůbec první roli Dagmar Havlové. Za ztvárnění Dany dostala cenu Zlaté slunce za nejlepší ženský herecký výkon.

2. Původně měl snímek nést jméno Inventura u světlušek, cenzorům totiž slovo „holky“ připadalo sprosté. Nakonec ale název Holky z porcelánu prošel.

3. Přesto film jednomu zásahu cenzorů neušel. Musela se vystřihnout scéna, ve které žena čekající nemanželské dítě pronese větu: „No co, hlavně, že je zdravé.“ Cenzoři se rozčilovali, že režisér Herz „udělal z dělnické mládeže kurvy“.

4. Dagmar Havlová si původně měla zahrát svobodnou maminku Helenu. Režisér Herz ale rozpoznal její komediální talent, a tak ji obsadil do role ztřeštěné Dany.

5. Kvůli roli si musela Dagmar Havlová ostříhat a obarvit vlasy.

6. Ve scéně, kdy holky chytají talíře, jednu z nich hozený talíř trefí do hlavy. To tvůrci filmu neplánovali.

Související články

Další články