Tom Gueller žije ulici od turistické zóny Ramblas v Barceloně. „Dodávka vůbec nezpomalovala, ale naopak. Projížděla velice frekventovanou turistickou oblastí. Projížděla davem jako nůž máslem,“ řekl Tom.

Tom Gueller byl nucen z místa činu uniknout když viděl, jak se k němu blíží dodávka. „Slyšel jsem křik a také jsem slyšel mačkající se plasty když auto projíždělo davem. Okamžitě jsem věděl, že je to teroristický útok, nebo něco takového,“ řekl americké televizi BBC.

Mezitím se Aamer Anwar, který se procházel ve stejnou dobu procházel ulicí řekl, že vystrašení chodci křičeli a báli se o svůj život, když utíkali z místa činu. „Slyšel jsem zvuk nehody a náhle celá ulice začala utíkat pryč,“ řekl pro Sky News. „Viděl jsem vedle sebe ženu, která křičela na celou ulici a hledala své děti.“ Vypověděl také, že ozbrojená policie okamžitě zasáhla a snažile se co nejdříve evakuovat ulici.

Anwar popsal celý útok jako naprostý chaos. Lidé okamžitě začali panikařit a Anwar byl téměř ušlapán, ale dokázal uniknout do bezpečí.

Podle očitých svědků se řidič snažil v nejvyšší rychlosti srazit vše co mohl.