Má pracovní nabídky. To zní u odsouzeného vraha děsivě. Ale snad se Kajínek za 23 let v base polepšil. Navíc asi už nikdy nezjistíme, zda zabíjel u věznice Bory v Plzni skutečně on. Třeba ne. Třeba nyní mají někteří plzeňští policisté neklidné spaní.

Faktem je, že Kajínek je venku z kriminálu a přemýšlí, co se svobodou. „Vůbec nevím, co nyní bude dělat. Zatím mě nekontaktoval, tak ani nevím, zda se bude chtít sejít,“ sdělil pro eXtra.cz Kajínkův advokát Tomáš Zejda.

Kajínek ale o publicitu stojí. Dostal možnost opustit věznici nenápadně, ale odmítl to. Šel hlavní branou vstříc novinářům. Co nyní tedy bude dělat? Kde bude žít?

„Já to samozřejmě vím, ale odpovím trochu obsáhleji. Před pár dny Vojtěch Pokoš v televizi vykládal, jak se bojí a že se skrývá. Nikdo v té televizi neukázal, kde bydlí, a já nemyslím, že by měl někdo vědět, kde bydlím já. Protože jsem v podobné pozici. Lidi mi říkávali, jestli nejsem ve vězení víc v bezpečí. Já ale odpovídal: Radši umřu na svobodě než v tom vězení. Skutečně není nutný, aby lidi věděli, kde bydlím,“ sdělil Kajínek přítomným novinářům.

Tak snad nepojede za Pokošem, který ho před 23 lety označil za vraha. To by bylo lepší, kdyby si někam zašel na kachnu s knedlíkem, jak nedávno uvedl…