Jana Nagyová, Petr Tluchoř, Ivan Fuksa nebo Ivo Rittig. Jména, o kterých poslední dva dny čtete v tisku každou minutu. A taky hlavně premiér Petr Nečas. Včera překvapila celou republiku náhlá policejní razie, ze které vypukl obrovský vládní skandál.

O co šlo a kdo jsou ti lidé? Dlouhodobě plánovaná akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu si došlápla na lobbisty a vysoce postavené úředníky, kteří jsou podezřelí z korupce, překračování pravomocí, nelegálních odposlechů a podobně. Dnes dokonce vyšlo najevo, že Jana Nagyová, vrchní ředitelka kabinetu premiéra a Nečasova milenka, nechávala sledovat premiérovu manželku Radku.

Protože vyšetřování stále probíhá, nic konkrétního se zatím občan nedozví, to ovšem nebrání vtipálkům, aby ihned začali politický skandál zlehčovat. Co jiného ale taky lidem zbývá, když už o vládní krizi informují zahraniční média a Česko má zase ve světě z ostudy kabát.

Terčem posměchu se stala nejen celá Poslanecká sněmovna, ale hlavně premiér Nečas, který odmítá rezignovat, přestože se zatčení týká jeho nejbližších spolupracovníků. Navíc včera, kdy policejní razie nejen ve Strakově akademii, sídle vlády, ale i u lobbistů doma a na úřadech začala, se celý den schovával a nepředstoupil před veřejnost s vysvětlujícím prohlášením.