Přijeli jsme před dům, kde se svou matkou žila pohřešovaná Michaela Patricie Muzikářová. Zrovna tam probíhal nějaký policejní brífink. Krásná policejní mluvčí, plno novinářů a pes, který na místo dorazil až z Německa. Na místě panovala žertovná nálada. Všem bylo jasné, že po deseti dnech od zmizení je pachová stopa ztracena.

Prostě se jen muselo ukázat, že se něco dělá. Že se nesedí s rukama v klíně. A tak si pejsek přičichl ke kapesníku a pak chvíli pobíhal kolem domu. Za ním pobíhaly dámy s mikrofonem a pánové s kamerou. Taková show, která měla za cíl demonstrovat, že se něco dělá.

My jsme na místo dorazili s kartářkou Ivou Břečkovou a jejími dvěma dcerami. Tereza a Bára jsou prý senzibilkami. Můžete se jim smát a můžete si myslet, že si na případu jen honí ego a dělají reklamu. Jejich pobyt na místě žádný obrat ve vyšetřování nepřinesl. Stejně jako pes vycvičený na hledání pachových stop. Pejsek i vědmy se snažili, ale prostě od zmizení malé Michaely už uplynulo hodně času.

Když čmuchal pes dovezený z Německa, tak to vyvolalo salvy smíchu. Všem bylo jasné, že je to exhibice. Když čuchaly vědmy, tak to vyvolalo vlnu nenávisti. Paní Iva čelí na svém Facebooku kritice, že je to vypočítavá mrcha, která se chtěla jen zviditelnit…

Paní Iva sedla v pátek do auta a v minus 15 stupních jela 150 km tam a zpět, aby zkusila, zda bude v Ústí nad Labem cítit nějakou energii. Paní Iva za to nechtěla žádné peníze a nejprve si přála, aby na fotkách nebyla ani poznat. Nestála o sebepropagaci, chtěla se jen pokusit o zázrak.

Takže pokud máte pocit, že na Ivu a její rodinu chcete plivat a chcete jí vyhrožovat, tak uberte plyn. Paní Iva mohla v pátek sedět doma na zadku a sledovat internet nebo televizi. Nemusíte s ní souhlasit, můžete se jí smát. Ale nenávidět ji a vyhrožovat jí smrtí jen kvůli tomu, že NĚCO ZKUSILA UDĚLAT? To snad nemyslíte vážně!