Takový výsledek asi nečekal ani ten největší hokejový optimista. Český tým do dnešního souboje s domácí Sbornou vstupoval v roli jasného outsidera a spíše se očekával výprask. Naši ale překvapili celý hokejový svět a Rusko přehráli poměrem 3:0.

Rusové sice měli místy drtivý tlak, ovšem všechny těžké momenty přežil Dominik Furch, jenž zachytal parádně a ukázalo se, že bylo dobrou volbou mu dát přednost před Francouzem. První úder zasadili naši soupeři v 15. minutě, když nenápadnou střelou překvapil Tomáš Kundrátek.

Ve druhé části zápasu naši využili hned z kraje přesilovou hru a prostřednictvím Romana Červenky vedli už o dvě branky. Definitivní tečku za českým vítězstvím pak udělal dvaatřicet sekund před koncem Michal Birner, když z půlky hřiště trefil odkrytou ruskou klec.

Podceňovaný tým Vladimír Vůjtka tak domácí celek dokonale zaskočil a připsal si velmi cenné tři body. Opět se tak potvrdilo, že na Sbornou umíme a pravidelně ji na velkých turnajích umíme překvapit. Bravo horši, jen tak dál!