Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Všichni chtěli, aby Karel Gott byl pohřben tady v Újezdu. Ivana rozhodla jinak, říká Mistrův soused

+ Dalších 15 fotografií
Při příležitosti nedožitých 81. narozenin Karla Gotta jsme s kamerou vyrazili do Újezdu U Svatého Kříže na Rokycansku. Je to místo, které Karel Gott miloval a kam jezdil za babičkou na prázdniny. Místní byli přesvědčeni, že Gott bude pochován na hřbitově, kde leží i jeho rodiče. Mistrův soused nám řekl, že ho mrzí, že to dopadlo jinak.

Ve vesnici je zasazena památeční lípa pro Karla Gotta Strom po Mistrově odchodu však začal pomalu usychat a uvadat. Místní babičky chodily lípu pravidelně zalévat a opečovávat, takže se ji podařilo zachránit. Na Gotta místní vzpomínají s láskou a úctou.

"Jezdil sem od malička. Pamatuji si ho i jako kluka. Vždycky si vzal holínky a pobíhal tady po lese, rád chodil na houby. Jezdil sem rád i jako dospělý, na zahradě si hrál s dcerami," říká pan Ježek, který bydlí proti domu, který Gottova rodina využívala Ve vkusně upraveném vesnickém stavení nyní žije Gottova sestřenice Hanka, ta ale rozhovor odmítla s tím, že zájem novinářů o její stavení je obrovský a ji to dnes už obtěžuje.

Mistrovy ostatky mohly spočinout vedle rodičů a kamaráda

Když Karel Gott zemřel, hledalo se místo, kde bude pohřben. Hovořilo se také o tom, že by jeho ostatky mohly spočinout právě v Újezdu, kde je mimo jiné také pohřben Gottův řidič a kamarád Olda Havránek.

"Chtěli jsme, aby byl Gott pohřben tady. Chtěli to všichni lidi z vesnice a paní starostka o to dost usilovala. Pro vesnici by to byla čest. Ale paní Ivana rozhodla, že Karel bude pohřben v Praze. Nedivím se jí, má to tam blíž," vylíčil soused Václav Ježek.

"Bylo vidět, že ke konci hodně zkusil. Že ho trápilo zdraví, ale hlavu měl pořád dobrou. On byl úžasný člověk. Když šel po vesnici, tak každého zdravil a každému potřásl rukou," zakončil pan Ježek svou vzpomínku.

Související články

Další články